Europarlamentarai siūlo didinti ES biudžetą ir geriau valdyti krizes

Europos Parlamentas įvertino Europos Komisija pasiūlymą peržiūrėti ilgalaikį ES biudžetą ir paragino prie beveik 66 milijardų eurų 2024-2027 m. ES biudžeto padidinimo pridėti dar 10 milijardų eurų. 

Europarlamentarai siekia sustiprinti tų sričių finansavimą, kurios padėtų ES geriau susidoroti su naujais iššūkiais. Jie siūlo skirti papildomus du milijardus eurų Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija, ir migracijos krizės valdymui. EP nariai siekia, kad papildomi trys milijardai eurų būtų skirti investicijoms į svarbias technologijas (STEP platformą), o penki milijardai eurų – ES pajėgumams valdyti nenumatytas krizes. Jie tikisi, kad dėl ES biudžeto peržiūros pavyks susitarti su ES Taryba artimiausiu metu, kad ES biudžetas galėtų būti padidintas jau nuo kitų metų.

  ES ilgalaikis biudžetas nustato metinį galimų ES įsipareigojimų ir konkrečių išmokų dydį septynerių metų ciklui. Šiuo metu įgyvendinamas 2021-2027 m. biudžetas, dėl kurio buvo susitarta 2020 m. Šis sutarimas numatė ir ES biudžeto peržiūrą, kurią Europos Komisija pristatė šių metų viduryje.