Europarlamentarai ragina ratifikuoti Stambulo konvenciją

Atsižvelgdami į ES Teisingumo Teismo nuomonę, EP nariai  paragino ES Tarybą neatidėlioti ES prisijungimo prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai.

2011 m. Stambule priimta Europos Tarybos konvencija nustato tarptautinius kovos su smurtu prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos standartus, pažymi europarlamentarai. Jie ragina užtikrinti tinkamą konvencijos įgyvendinimą ir griežtai smerkia mėginimus kai kuriose ES valstybėse atšaukti priemones, kurių jau imtasi įgyvendinant šią konvenciją. EP nariai taip smerkia priešišką reakciją į lyčių lygybę, moterų teises ir Stambulo konvenciją kai kuriose valstybėse narėse, pavyzdžiui, Lenkijoje. Jie ragina ES valstybes kovoti su melagienomis, kuriomis siekiama sumenkinti konvencijos svarbą ir visuomenėje sukelti baimę dėl tariamai žalingo poveikio šeimai.

Praėjus šešeriems metams po to, kai ES pasirašė Stambulo konvenciją, ji vis dar neratifikuota, nes kai kurios valstybės ES Taryboje atsisakė ją ratifikuoti. 2021 m. spalį ES Teisingumo Teismas pateikė nuomonę, kad nebūtinas visų ES valstybių pritarimas konvencijos sudarymui ES vardu, nes dėl to sprendžiama kvalifikuota balsų dauguma, pažymi europarlamentarai. Jie ragina neatidėlioti ES prisijungimo prie Stambulo konvencijos, o šešias konvencijos dar neratifikavusias ES valstybes – Bulgariją, Čekiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą ir Slovakiją – nedelsiant tai padaryti.