ES kyla į kovą: neleisime Rytų Europos žmonių laikyti antrarūšiais

Aleksandra Ketlerienė

 specialiai DELFI iš Strasbūro www.DELFI.lt 2017 m. rugsėjo 13 d. 12:12

 

V. Blinkevičiūtė: kalba buvo pozityvi

Lietuvos atstovė Europos Parlamente, Vilija Blinkevičiūtė, DELFI sakė, jog šių metų J.C. Junckerio kalbos išskirtinumas yra pozityvumas.

„Tai buvo kalba vadovo, kuris yra atsakingas už ES bendriją, už jos dabartinį, ateitį. Labai svarbu, kad šis žmogus, toks pareigūnas, kaip Komisijos pirmininkas, jausdamas atsakomybę mato ir pozityvą, mato problemas ir siūlo jų sprendimo būdus. Nes priešingai kalba būtų tik dėl kalbėjimo“, - sakė V. Blinkevičiūtė.

Europarlamentarei taip pat įsiminė Lietuvos vardas EK pirmininko kalboje - jis paminėjo, kad Baltijos šalys kitais metais švęs savo šimtmetį ir teigė, kad be šių valstybių ES nebūtų pilnavertė šeima.

Ji atkreipė dėmesį į EK pirmininko mintį, jog ES reikia daugiau integracijos, kas yra labai svarbu ir Lietuvai, tačiau ji šioje kalboje pasigedo dėmesio žmogui.

„Taip, labai svarbu yra saugumas, be abejo, tai yra labai svarbu. Labai svarbu įveikti ir vidaus emigracijos mastus, kai kurie žmonės migruoja ES viduje, kai kurie apskritai išvažiuoja iš ES ribų, taigi mes netenkame vieno iš pagrindinių mūsų turtų - žmonių. Sutinku, kad tos grėsmės didžiulės - ir saugumas, ir kova su terorizmu, ir pabėgėlių srautų sureguliavimas, ekonomikos, pramonės augimas - tai neišvengiama, tai būtina vardan stiprios ES šeimos. Bet aš manau, kad tos socialinės Europos reikia daugiau“, - sakė V. Blinkevičiūtė.

DELFI