EP socialdemokratų spaudimas privertė J.C.Juncker tesėti pažadus

Šiandien posėdžiavusi Europos Parlamento (EP) Socialdemokratų frakcija griežtai kritikavo preliminarią Komisijos pirmininko Jean-Claude Juncker Komisijos sudėtį. Į tai atsižvelgiant naujosios Komisijos narių veiklos sričių paskirstymas buvo pakoreguotas paskutiniu momentu prieš oficialų paskelbimą. Dar šiandien ryte nebuvo ketinama skirti nei vienos ekonominės kuravimo srities socialdemokratus atstovaujantiems komisarams, nors tokį pažadą J. C. Juncker buvo davęs kairiesiems jo patvirtinimo procedūros metu.

"Mes, EP socialdemokratai jau iškovojome, kad Komisijoje būtų ženkliai padidintas moterų atstovavimas. Džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti ir itin svarbių ekonominių sričių perdavimo socialdemokratų atstovams, juk didžiąją dalį ES vyriausybių vairuoja socialdemokratai. Akivaizdu, kad visi esame pasiilgę didesnio dėmesio žmonių gerovės klausimams" - sako europarlamentarė V. Blinkevičiūtė. Prieš keletą valandų pateiktoje oficialioje Komisijos sudėtyje esminiai ekonomikos klausimai patikėti prancūzui Pierre Moscovici, iš viso socialdemokratams atitenka 8 komisarų postai.

"Nors pasiekėme nemažai, tačiau su kolegomis socialdemokratais esame vis dar nemaloniai nustebinti pasiūlytos Komisijos politiniu balansu. Tik du iš septynių Komisijos Pirmininko pavaduotojų yra socialdemokratai, nors mes esame antra įtakingiausia politinė grupė," - teigia Vilija Blinkevičiūtė. Šiandien su kolegomis frakcijoje ji juokavo, kad kol kas atrodo, jog Lietuvos krepšinio rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui, vakar pasiekusiam pergalę Pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje, kur kas labiau sekėsi dėlioti savo komandos žaidėjus į reikiamas pozicijas, nei naujajam Komisijos pirmininkui.

Netrukus EP pradės naujosios Komisijos klausymus, kur bus vertinamas kiekvieno kandidato profesionalumas, patikimumas ir patirties atitikimas siūlomam portfeliui. Šio proceso pabaigoje Socialdemokratų frakcija apsispręs palaikyti ar ne J. C. Juncker pasiūlytą Komisijos sudėtį.

 

V.Blinkevičiūtės biuro informacija