EP sesijoje: teisės viršenybė Lenkijoje, klimatas, „nuo ūkio iki stalo”

Spalio 18–21 d. antrosios plenarinės sesijos metu EP nariai diskutuos dėl teisės viršenybės Lenkijoje ir balsuos dėl klimato rezoliucijos, artėjant JT klimato kaitos konferencijai.

Teisės viršenybė Lenkijoje

Antradienį EP nariai dalyvaus diskusijoje su Lenkijos ministru pirmininku Mateusz Morawiecki ir Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen, kurioje jie aptars teisinės valstybės principus Lenkijoje.

Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija

Tikimasi, kad debatų metu trečiadienį, prieš lapkritį įvyksiančią Jungtinių tautų klimato kaitos konferenciją Glazge, EP nariai ragins nustatyti ambicingesnius pasaulinio išmetamųjų dujų mažinimo tikslus. Balsavimas vyks ketvirtadienį.

Strategija „Nuo ūkio iki stalo“

Pirmadienį EP nariai turėtų patvirtinti „Nuo ūkio iki stalo“ strategiją, kurios tikslas Europos maisto pramonės sistemą padaryti teisinga, sveika ir draugiška aplinkai. Balsavimas dėl strategijos vyks antradienį, o rezultatai bus paskelbti trečiadienį.

Pandoros dokumentai

Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos, smerkiančios mokesčių vengimą, kuris buvo atskleistas Pandoros dokumentuose.

Sacharovo premijos laimėtojas

Trečiadienį EP pirmininkas David Sassoli ir politinių grupių lyderiai išrinks 2021 m. Sacharovo premijos už minties laisvę laimėtoją. Šių metų finalininkai yra Afganistano moterys, Bolivijos politikė Jeanine Áñez ir Rusijos opozicijos politikas Aleksejus Navalnas.

COVID-19 vakcinos

Rezoliucijoje, dėl kurios bus balsuojama ketvirtadienį, EP nariai skatins skaidresnę vakcinų gamybą, pirkimą ir paskirstymą.

Kitos plenarinės sesijos temos

 

Europos Parlamento informacija.