EP savaitė: Tarptautinė moters diena, ES sveikatos programa, Europos ateitis

Kovo 8–11 d. EP nariai minės Tarptautinę moters dieną, balsuos dėl ES investicijų ir sveikatos programos ir ragins didinti socialinės atsakomybės reikalavimus įmonėms.

Kovo 8 d. plenarinės sesijos metu Europos Parlamento nariai paminės Tarptautinę moters dieną. Ceremonijos metu sveikinimo žodį tars EP Pirmininkas David Sassoli ir Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern, kuri nuotoliniame kreipimesi pasidalins patirtimi kovojant su pandemija savo šalyje.

Pirmadienį EP nariai taip pat diskutuos dėl „anglies dioksido nutekėjimo“ prevencijos ir dėl įmonių atskaitomybės taisyklių nustatymo verslams, norintiems pradėti veiklą Europos Sąjungoje. Balsavimas numatytas trečiadienį.

Antradienį Europos Parlamento nariai aptars ir balsuos dėl „InvestEU“ programos, kuria yra siekiama paspartinti Europos atsigavimą po koronaviruso krizės.

Tą pačią dieną EP tvirtins naują 5,1 mlrd. eurų dydžio programą „ES – sveikatos labui“ 2021–2027 m. Šia programa yra siekiama pasiruošti galimų sveikatos krizių suvaldymui ateityje.

Trečiadienį Europos Parlamentas, Taryba ir Komisija pasirašys Europos ateities konferencijos steigimo deklaraciją. Ši konferencija suteiks piliečiams galimybę išreikšti savo nuomonę ir prisidėti prie Europos Sąjungos prioritetų nustatymo.

Taip pat trečiadienį EP nariai diskutuos dėl „LGBTIQ asmenų laisvės erdvės“ Europos Sąjungoje paskelbimo. Balsavimas šiuo klausimu vyks ketvirtadienį.

Taip pat dienotvarkėje:

 

Europos Parlamento informacija.