EP remia siekį suvienodinti asmenų su negalia pažymėjimus

Siekiant užtikrinti asmenų su negalia laisvą judėjimą ES ir vienodas galimybes naudotis specialiomis ir lengvatinėmis sąlygomis, pavyzdžiui, viešuoju transportu, arba dalyvauti kultūros renginiuose ir statyti automobilį, siūloma ES sukurti vieningą asmens su negalia pažymėjimą bei automobilio statymo kortelę.

ES taisyklių projekte nustatomas 60 dienų asmens su negalia pažymėjimo išdavimo terminas ir 30 dienų specialios automobilio statymo kortelės asmenims su negalia išdavimo terminas. Europos Parlamentas siūlo teikti minėtas korteles nemokamai ir sudaryti sąlygas naudotis skaitmeninėmis minėtų kortelių versijomis. Tokiu atveju automobilio statymo kortelė turėtų būti išduota per 15 dienų, nurodo europarlamentarai.

Jie kartu ragina ES valstybes ir Europos Komisiją plačiai informuoti apie minėtų kortelių išdavimą kuriant specialius interneto tinklapius visomis ES kalbomis ir negalią turintiems asmenims priimtina forma.

 

Nesulaukus prieštaravimų Europos Parlamento sesijoje, derybos dėl galutinio ES taisyklių projekto su ES Taryba gali prasidėti nedelsiant.

Daugiau informacijos

Teisėkūros apžvalga