EP plenarinė sesija Briuselyje vasario 24 - 25d.

ES - JK reformos susitarimas: diskusija su Tusk ir Juncker

Trečiadienį 15 val. europarlamentarai kartu su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donald Tusk ir Europos Komisijos pirmininkus Jean-Claude Juncker aptars ES valstybių vadovų susitarimą su JK dėl Sąjungos reformos ir jos pasekmes.

 Tikėtina, kad diskusijoje bus iškelti ir kiti vasario 18-19 d. EVT aptarti klausimai: padėtis Sirijoje bei migracijos krizė.

 Debatai: 2016-02-24

Procedūra: EVT ir Komisijos pareiškimai

Geresnė prieiga prie laisvų darbo vietų visoje Europoje

Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl Europos užimtumo tarnybos (EURES) tinklo, kuris padeda keistis informacija apie laisvas darbo vietas ES valstybėse, reformos. Ji leistų geriau suderinti darbo jėgos paklausą ir pasiūlą ir taip sumažinti nedarbą.

 Su ES Taryba jau suderintos reformos tikslas - užtikrinti geresnes darbo vietų ir darbuotojų paieškos paslaugas visoje Europoje, paskatinti darbo jėgos judumą ir išvengti jos disbalanso Europoje, kai vienose šalyse stebimas didelis nedarbo lygis, o kitose trūksta darbuotojų.

Naujosios taisyklės sudarys sąlygas automatiškai susieti darbo ieškančių asmenų gyvenimo aprašymus su laisvomis darbo vietomis. Ši paslauga turės būti teikiama nemokamai. Be to, visi ES valstybių užimtumo tarnybų skelbimai taps prieinami viename EURES interneto portale.

EP derybininkų komandai, vadovaujamai Henz K. Becker (Europos liaudies partija, Austrija), pavyko užtikrinti, kad EURES paslaugos taptų prieinamos neįgaliems asmenims, o į šį tinklą įtrauktos ir privačios organizacijos.

Papildoma informacija

 EURES - tai Komisijos ir ES valstybių bei Šveicarijos, Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino užimtumo tarnybų bendradarbiavimo tinklas, įsteigtas 1993 m. Jame keičiamasi informacija apie laisvas darbo vietas ir gyvenimo bei darbo sąlygas. Kasmet per šį tinklą įdarbinama apie 150 tūkst. žmonių.

 Debatai: 2016-02-24

Procedūra: Bendro sprendimo, sutarimas pirmuoju skaitymu

Cigarečių kontrabanda: ar veikia ES susitarimai su tabako kompanijomis?

Atsižvelgdami į tai, kad 2016 m. liepos mėn. baigs galioti vienas iš keturių ES bendradarbiavimo su tabako kompanijomis susitarimų, europarlamentarai sieks nustatyti, ar pasiekti šių susitarimų kovos su cigarečių kontrabanda tikslai. Ketvirtadienį jie tikisi sulaukti Europos Komisijos vertinimo, kam šie susitarimai atnešė daugiausia naudos.

Remdamiesi minėtais susitarimais keturi tabako gamintojai ("Philip Morris International", "Japan Tobacco International", "Imperial Tobacco Limited" ir "British American Tobacco") sutiko sumokėti ES ir jos valstybėms 2,5 mlrd. dolerių už tai, kad būtų atsiimti nesurinktų mokesčių dėl cigarečių kontrabandos ieškiniai. Jie taip pat įsipareigojo aktyviai kovoti su kontrabanda ir tabako produkcijos padirbinėjimu.

Prieš galimą šių susitarimų atnaujinimą EP nariai nori susipažinti su Europos Komisijos vertinimu dėl pasiektų rezultatų ar įgyvendinimo nesėkmių. Jie taip pat tikisi aiškių statistinių įrodymų, pagrindžiančių bendradarbiavimo susitarimų naudą.

Debatai: 2016-02-25

Procedūra: Klausimas Europos Komisijai, į kurį atsakoma žodžiu (su rezoliucija)

EP nariai ragins kovoti su nelegalia prekyba gyvūnais

Siekdami pažaboti nelegalią prekybą naminiais augintiniais ir užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plėtrai ketvirtadienį europarlamentarai planuoja pasiūlyti ES valstybėms keistis duomenimis apie šunų ir kačių registravimą. Po prekybos narkotikais ir ginklais, piktnaudžiavimas gyvūnų augintinių keliavimo sistema šiuo metu yra pelningiausia nelegalios prekybos ES rūšis.

 Šis klausimas buvo aptartas vasario 4 d. Strasbūre vykusioje EP plenarinėje sesijoje.

 Debatai: 2016-02-04

Procedūra: Neįpareigojanti rezoliucija

 

 

EP informacija