Dalykai, kuriuos verta įsidėmėti keliaujant į užsienį

Prasidėjus atostogų metui, daugelis europiečių išsiruošė į keliones po Europą ir už jos ribų. Tačiau ar žinote, ką daryti prireikus pagalbos, vėluojant skrydžiui ar pametus pasą svetur? ES yra nustačiusi taisykles, kuriomis siekiama palengvinti keliautojų dalią. Štai keletas dalykų, kuriuos verta įsidėmėti.

Ką daryti prireikus skubios medicininės, policijos ar ugniagesių pagalbos? Skambinkite bendruoju nemokamu pagalbos numeriu 112, kuris galioja visose ES šalyje, taip pat Turkijoje, Kroatijoje ir Juodkalnijoje.

Nepamirškite Europos sveikatos draudimo kortelės, kurią galite nemokamai gauti savo teritorinėje ligonių kasoje.

Ji suteikia teisę naudotis skubiomis sveikatos priežiūros paslaugomis visose ES šalyse, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje tokiomis pat sąlygomis ir kainomis (kai kuriose šalyse nemokamai) kaip ir toje šalyje apdraustiems asmenims.

Jeigu jūsų skrydis ar traukinio reisas atidedamas ar atšaukiamas, pagal ES taisykles jūs kaip keleivis turite tam tikras teises:

Daugiau apie keleivių teises galite sužinoti pasitelkę nuorodą dešinėje.

Jei jus suėmė, pametėte pasą arba jums prireikė konsulinės pagalbos valstybėje, kurioje nėra jūsų šalies ambasados ar konsulato:

Galiausiai, nuo liepos 1 d. įsigaliojus naujoms ES tarptinklinio ryšio taisyklėms, skambinti, siųsti SMS ar duomenis mobiliuoju ryšiu būnant kitoje ES šalyje tapo dar pigiau. Apie naujus tarifus galite sužinoti pasitelkę nuorodą dešinėje.

Be to, naujai išrinkti europarlamentarai kartu su ES šalių vyriausybių atstovais toliau tarsis dėl taisyklių, kuriomis siekiama sustiprinti lėktuvų keleivių teises, reformuoti Europos geležinkelių sektorių, padidinti oro erdvės pralaidumą bei sumažinti oro eismo valdymo sąnaudas ir skrydžių poveikį aplinkai.

Europos Parlamento informacija