Briuselyje prasidėjo trumpoji Europos Parlamento plenarinė sesija

Trečiadienį EP pirmininkas Martin Schulz atidarė trumpąją Parlamento plenarinę sesiją, vykstančią Briuselyje, kur tylos minute pagerbtas Viduržemio jūroje nuskendusių migrantų bei Al Shabab išpuolio Kenijoje aukų atminimas. M.Schulz taip pat pakvietė tarptautinę bendruomenę dėti visas pastangas, skirtas pabėgėlių padėties Yarmouke (Sirija) palengvinimui.

EP pirmininkas M.Schulz pareiškė užuojautą nelaimingo atsitikimo aukų Viduržemio jūroje artimiesiems, kai tikėtina apie 400 migrantų paskendo bandydami iš Libijos nelegaliai pasiekti ES krantus. Jis padėkojo Italijos gelbėtojams, kurie per paskutines kelias savaites išgelbėjo apie 6000 asmenų.

M.Schulz pakvietė aukas pagerbti tylos minute, tačiau kartu paragino ES institucijas ir ES valstybes, atsakingas už migracijos politiką, spręsti besikartojančios tragedijos priežastis, nes tylos minutės nėra tinkamas sprendimas. "Europos siena Viduržemio jūroje yra pati mirtingiausia pasaulyje", - kalbėjo EP pirmininkas ir pakvietė ES daryti viską, kas galėtų šią problemą išspręsti.

M.Schulz kvietimu EP nariai taip pat pagerbė Al Shabab išpuolio Garisa universitete Kenijoje aukų atminimą. Tai ne pirmas kartas, kai teroristai užpuolė nekaltus žmones, teigė M.Schulz.

EP sesijos pradžioje M.Schulz taip pat atkreipė dėmesį į katastrofišką humanitarinę padėtį Yarmouko pabėgėlių stovykloje, įsikūrusioje šalia Damasko. Jis ragino visas konflikto puses gelbėti moteris ir vaikus.

Sesijos pradžioje europarlamentarai nutarė papildomai aptarti galimą ES ir Meksikos susitarimą dėl keleivių duomenų įrašų, tačiau į kitą sesiją perkelti klausimą dėl gaisrų Bangladešo gamyklose minėjimo.

EP informacija