Birželio 26–29 d. Parlamente: pasirengimas sesijai, H. Kohl pagerbimas

Birželio 26–29 d. EP frakcijos aptars pasirengimą kitos savaitės sesijai, o liepos 1 d. Europos lyderiai pagerbs buvusio Vokietijos kanclerio H. Kohl atminimą.

Liepos 1 dieną Europos Parlamente Strasbūre vyks buvusio Vokietijos kanclerio Helmuto Kohlio pagerbimo ceremonija.

Joje dalyvaus ES institucijų vadovai, Vokietijos kanclerė A. Merkel, Prancūzijos prezidentas E. Macronas ir buvęs JAV prezidentas B. Clintonas.

Ilgametis Vokietijos kancleris ir įtakingas Europos lyderis H. Kohlis mirė birželio 16 dieną eidamas 87–uosius metus.

Piliečių laisvų komitetas pirmadienio popietę aptars pabėgėlių perkėlimo programos bei ES ir Turkijos susitarimo dėl migrantų įgyvendinimą, o ketvirtadienį Europos teisminio bendradarbiavimo padalinio – Eurojusto – vadovė M. Coninsx šio komiteteo nariams pristatys ataskaitą dėl užsienio teroristų kovotojų.

Antradienį europarlamentarai kartu su religinių bendruomenių ir nekonfesinių organizacijų atstovais diskutuos apie ES ateitį.

Savo ruožtu EP politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai.

Jos darbotvarkėje – geresnė aklųjų ir silpnaregių prieigą prie jiems skirto specialiojo formato knygų, Maltos ir Estijos pirmininkavimas ES Tarybai, informacija apie stambių įmonių sumokėtus mokesčius, ES ir Kubos bendradarbiavimo susitarimas, produktų naudojimo trukmė.

 

Europos Parlamento informacija.