6 savaitė Parlamente: ekonomika ir finansai, sirija, nepilnamečių teisės

Vasario 2–6 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir politinėse frakcijose Briuselyje. Jie kartu su valstybių narių parlamentarais diskutuos apie ES ekonomikos ir finansų valdyseną, taip pat aptars ES biudžeto sudarymo reformą, padėtį Sirijoje ir balsuos dėl įtariamųjų nepilnamečių teisių užtikrinimo. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai.

Vasario 3–4 d. „Europos parlamentinės savaitės“ metu EP nariai kartu su nacionalinių parlamentų deputatais aptars ES ekonomikos ir finansų valdysenos klausimus, įskaitant Europos semestro – ekonominės politikos koordinavimo ES lygiu – 2015 m. prioritetus. Konferencijoje taip pat dalyvaus EP pirmininkas M. Schulzas ir EK vadovas Jeanas–Claude‘as Junckeris.

Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas aptars kasmetinės ekonominio augimo apžvalgos socialinius aspektus ir Europos investicijų planą.

Piliečių laisvių komitetas ketvirtadienį balsuos dėl direktyvos, kuria siekiama nustatyti bendrus būtiniausius baudžiamosiose bylose įtariamų ar kaltinamų vaikų teisių standartus. Tarp siūlymų – privalomas advokato skyrimas, teisių į sveikatos patikrinimą ir neviešą teismo posėdį užtikrinimas.

Užsienio reikalų komiteto nariai pirmadienį kartu JT specialiuoju pasiuntiniu Sirijai Staffanu de Mistura aptars humanitarinę padėtį šioje šalyje, įskaitant JT planą skirti 2,9 mlrd. JAV dolerių paramą Sirijos pabėgėliams. Iki šios dienos ES iš viso skyrė per 3,12 mlrd. eurų humanitarinei pagalbai Sirijoje.

Biudžeto komitetas ketvirtadienį aptars aukšto lygio grupės nuosavų išteklių klausimais siūlymus, kaip pagerinti ES biudžeto sudarymą. Juos pristatys šios grupės vadovas, buvęs Italijos premjeras ir EK narys, Mario Monti.

Vasario 5–6 d. penkių EP narių delegacija, įskaitant Užsienio reikalų komiteto pirmininką Elmarą Broką ir Energetikos komiteto pirmininką Jerzy Buzeką, vyksta į Ankarą (Turkija), kur drauge su Vakarų Balkanų šalių ir Turkijos parlamentarais dalyvaus tarpparlamentiniame seminare apie energetinį saugumą, energijos taupymą ir naujas energijos jungtis.

Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitos savaitės plenarinei sesijai, kurios darbotvarkėje – siūlymas ženklinti perdirbtų maisto produktų sudėtyje esančios mėsos kilmės šalį, JAV Senato ataskaita apie CŽV vykdytus įtariamųjų terorizmu kankinimus, išpuoliai Šiaurės Nigerijoje, vaistų kainodara ir naujos antiteroristinės priemonės.

Tuo tarpu penktadienį EP pirmininkas Martinas Schulzas ir politinių frakcijų lyderiai susitiks su Belgijoje viešinčiu JAV viceprezidentu Joe Bidenu.

 

EP informacija