5 savaitė Parlamente: ekonomika ir prekyba, kova su terorizmu, klimato kaita

Sausio 26–29 EP nariai posėdžiauja komitetuose ir vienos dienos plenariniame posėdyje Briuselyje. Jie aptars ES ekonominės politikos koordinavimą, investicijų skatinimo planą, pasirengimą tarptautinei klimato kaitos konferencijai bei balsuos dėl pinigų plovimo prevencijos taisyklių. Tuo tarpu EP pirmininkas M. Schulzas antradienį dalyvaus Holokausto aukų minėjimo ceremonijoje Prahoje.

Ekonomikos komiteto nariai antradienį kartu su Vokietijos ir Italijos finansų ministrais Wolfgangu Schäuble ir Pier Carlo Padoan aptars Europos Sąjungos ekonominės politikos koordinavimą, o bendrame Tarptautinės prekybos ir Teisės reikalų komiteto posėdyje bus diskutuojama apie būsimą ES ir JAV prekybos susitarimą.

Tą pačią dieną Ekonomikos ir Piliečių laisvių komitetai balsuos dėl griežtesnių pinigų plovimo prevencijos taisyklių, dėl kurių preliminariai sutarta su ES Taryba. Naujosios taisyklės, be kita ko, įpareigos viešai skelbti visų ES registruotų įmonių ir fondų savininkus.

Trečiadienį Briuselyje rengiamame plenariniame posėdyje europarlamentarai aptars Europos investicijų skatinimo planą, pasirengimą tarptautinei klimato kaitos konferencijai ir papildomas kovos su terorizmu priemones, kurias paskatino teroro išpuoliais Paryžiuje.

Savo ruožtu EP pirmininkas Martinas Schulzas antradienį sakys kalbą Holokausto aukų atminimo ceremonijoje Prahoje.

EP informacija