47 savaitę Europos Parlamente: ES biudžetas, „Panamos dokumentai“, klimato kaitos konferencija

Rugsėjo 14–18 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir frakcijose Briuselyje. Jie kartu su valstybių narių atstovais ieškos sutarimo dėl kitų metų ES biudžeto ir dalyvaus JT klimato kaitos konferencijoje Marakešė (Marokas), o „Panamos dokumentų“ skandalą tiriantis komitetas išklausys Nobelio ekonomikos premijos laureatą Džozefą Stiglicą. Savo ruožtu politinės grupės aptars pasirengimą kitą savaitę Strasbūre vyksiančiai plenarinei sesijai.

Šią savaitę tikimasi užbaigti trišales derybas tarp Parlamento, Komisijos ir valstybių narių dėl 2017 m. ES biudžeto. EP nariai siekia, kad kitų metų biudžete būtų skirta daugiau lėšų jaunimo užimtumui, ūkio augimui ir trečiosioms šalims, kurios susiduria su migracijos iššūkiais.

Trečiadienį Nobelio ekonomikos premijos laureatas Džozefas Stiglicas (Joseph Stiglitz) dalyvaus „Panamos dokumentų“ skandalą tiriančio EP komiteto klausyme. Komiteto nariai taip pat išklausys Europolo, Eurojusto, ES finansinės žvalgybos padalinių atstovus ir valstybių narių teisėsaugos pareigūnus.

Lapkričio 14–18 d. dvylikos EP narių delegacija dalyvauja JT klimato kaitos konferencijoje Marakeše, kur tariamasi, kaip įgyvendinti pernai Paryžiuje pasiektą pasaulinį susitarimą dėl klimato atšilimo stabdymo.

Antradienį ir trečiadienį Parlamente vyks EP žiniasklaidos direktorato organizuojama konferencija apie politinę komunikaciją socialiniuose tinkluose. Joje dalyvaus žurnalistai, tinklaraštininkai ir kiti komunikacijos ekspertai. Konferenciją bus galima stebėti tiesiogiai internetu.
 
 
 
Europos Parlamento informacija.