47 savaitę Europos Parlamente: biudžetas, gruzija, es atsakas į ebolos krizę

Lapkričio 17–21 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir politinėse frakcijose Briuselyje. Jie įvertins pažangą kovoje su Ebolos hemoraginės karštligės protrūkiu vakarų Afrikos šalyse, balsuos dėl ES ir Gruzijos asociacijos sutarties, o taip pat kartu su M. Draghi aptars ECB monetarinę politiką. Be to, Parlamento ir Tarybos atstovai pirmadienį sieks susitarti dėl kitų metų ES biudžeto. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai.

Pirmadienį EP ir ES Tarybos atstovai renkasi į paskutinį derybų raundą dėl kitų metų ES biudžeto. Nepavykus pasiekti kompromiso, Europos Komisija turės siūlyti naują biudžeto projektą.

Savo ruožtu Vystymosi komiteto nariai kartu su Christos Stylianides pirmadienio popietę aptars ES veiksmus siekiant sustabdyti Ebolos hemoraginės karštligės protrūkį vakarų Afrikos šalyse. Ch. Stylianides neseniai buvo paskirtas ES kovos su Ebolos virusu koordinatoriumi.

Tą pačią dieną Užsienio reikalų komiteto nariai kartu su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Kimkinu aptars padėtį šioje šalyje, o vėliau balsuos dėl ES ir Gruzijos asociacijos susitarimo sudarymo.

Pirmadieni popietę taip pat vyks Ekonomikos komiteto ir Europos centrinio banko vadovo Mario Draghi diskusija apie netradicines pinigų politikos priemones, kuriomis šis bankas siekia padėti išjudinti stagnuojantį euro zonos ūkį.

Biudžeto kontrolės komitetas ketvirtadienį pradeda svarstyti, ar ES institucijos ir įstaigos tinkamai įvykdė savo2013 m. biudžetus.

Antradienį EP Mokslinių technologijų vertinimo tarnybos iniciatyva rengiama paskaita apie smegenų veiklą. Ją skaitys Thomas Südhofas, kuriam 2013 m. skirta Nobelio medicinos premija už ląstelės medžiagų transporto sistemos tyrimus.

Tuo tarpu EP politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai, kurios darbotvarkėje – popiežiaus Pranciškaus vizitas ir Sacharovo premijos įteikimo ceremonija.

 

EP informacija