42 savaitę Parlamente: migrantų krizė, GMO, ekologiškos produkcijos ženklinimas

Spalio 12–15 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir vienos dienos plenariniame posėdyje Briuselyje. Jie aptars pasirengimą Europos Vadovų Tarybos susitikimui bei padėtį Ukrainoje, taip pat diskutuos dėl rekomendacijos Europos Komisijai dėl derybų dėl prekybos paslaugomis susitarimo. Be to, EP nariai balsuos dėl genetiškai modifikuoto maisto naudojimo ir ekologiškų produktų ženklinimo.

Sesijoje

Trečiadienio popietę prasidėsiančioje sesijoje europarlamentarai aptars pasirengimą ES viršūnių susitikimui, kuris vyks spalio 15–16 d. Briuselyje. Tarp jo temų – migrantų krizė, ekonominės sąjungos stiprinimas, Jungtinės Karalystės ateitis Europos Sąjungoje.

Tos pačios dienos vakarą EP nariai balsuos dėl pozicijos visuotinio susitarimo dėl klimato klausimu. Šį susitarimą planuojama pasirašyti gruodį Paryžiuje vyksiančioje aukščiausiojo lygio Jungtinių Tautų konferencijoje, kur dalyvaus ir EP delegacija. Vėliau bus balsuojama dėl papildomų lėšų (401,3 mln. eurų) skubiam pabėgėlių krizės sprendimui. Galiausiai, europarlamentarai aptars padėtį Ukrainoje.

Spalio 14 d. EP sesijos darbotvarkė

Komitetuose

Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas svarstys vaikų skurdo, saugos ir sveikatos darbe, ilgalaikio nedarbo ir kitus klausimus. Darbotvarkė.

Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetas svarstys klausimus susijusius su Lyčių lygybės instituto veikla, moterų padėtimi karinių konfliktų rajonuose, smurtu prieš moteris ir kt. Darbotvarkė.

Aplinkos komitetas antradienį balsuos dėl siūlymų, kad valstybėms būtų suteikta didesnė laisvė savo teritorijoje riboti ar drausti modifikuoto maisto ir pašaro naudojimą ir importą.

Savo ruožtu Žemės ūkio komitetas balsuos dėl ES ekologiškų maisto ir žemės ūkio produktų ženklinimo taisyklių pakeitimų, kuriais siekiama padidinti jų patikimumą, o Piliečių laisvių komitetas spręs dėl tolesnių veiksmų po 2014 m. kovo 12 d. EP rezoliucijos dėl masinio elektroninio ES piliečių sekimo.

Tarptautinės prekybos komitetas ketvirtadienį atars rekomendaciją Europos Komisijai dėl derybų dėl prekybos paslaugomis susitarimo (angl. TiSA).

Tą pačią dieną paaiškės trys pretendentai į šių metų Sacharovo premiją už minties laisvę.

Trečiadienį Europos Parlamente bus įteikti Europos piliečio apdovanojimai. Pirmą kartą šį apdovanojimą gaus ir Lietuvos atstovai – Lietuvos neįgaliųjų forumas, kurį nominavo europarlamentarė V.Blinkevičiūtė.

Antradienį Europos Parlamente lankysis V.Blinkevičiūtės kviesta 48 žmonių grupė iš Lietuvos.

 

EP ir V.Blinkevičiūtės biuro informacija