4 savaitę Parlamente: ES ir JAV laisvos prekybos sutartis, Arabų lygos vadovas

Sausio 19–22 EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jie aptars Parlamento poziciją dėl ES ir JAV laisvos prekybos sutarties bei kartu su Arabų lygos vadovu diskutuos apie padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. Taip pat bus diskutuojama dėl žmogaus teisių Vengrijoje, o Latvijos ministrai atitinkamiems EP komitetams pristatys savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

Sausio 21–22 d. Tarptautinės prekybos komiteto nariai aptars Parlamento poziciją dėl būsimo ES ir JAV Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo (angl. TTIP), įskaitant prieštaringai vertinamas nuostatas dėl investuotojų apsaugos.

Antradienį Užsienio reikalų komiteto nariai kartu su Arabų lygos vadovu Nabilu el Arabiu (Nabil El Araby) aptars padėtį Sirijoje, Irake, Libijoje ir Egipte. Ketvirtadienį Piliečių laisvių komitetas kartu su Vengrijos vyriausybės ir nevyriausybinių organizacijų atstovais diskutuos apie žmogaus teisių padėtį šioje šalyje.

Trečiadienį Biudžeto kontrolės komitetas tvirtins 2013 m. Komisijos ataskaitą dėl ES finansinių interesų apsaugos, o Aplinkos komitetas balsuos dėl rezoliucijos apie perdirbtų maisto produktų sudėtyje esančiosmėsos kilmės šalies ženklinimą.

Šią savaitę Latvijos ministrai kartu su atitinkamų EP komitetų nariais aptars savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus. Savo ruožtu praeitais metais vykusio Europos jaunimo sambūrio „EYE 2014“ dalyviai šią ir kitą savaitę šešiuose EP komitetuose pristatys savo „idėjas geresnei Europai“.

V.Blinkevičiūtė dalyvaus EMPL(žiūr.darbotvarkę) ir FEMM(žiūr. darbotvarkę) komitetų posėdžiuose, kur be kitų klausimų   Latvijos Gerovės ministras U.Augulis pristatys pirmininkavimo Tarybai programą.

 

EP ir V.Blinkevičiūtės biuro informacija