39 savaitę Parlamente: migrantų krizė, klimato kaita, mokesčiai

Rugsėjo 21–23 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jie kartu su ECB vadovu M. Draghi aptars ekonominę padėtį euro zonoje, o drauge su stambiausių ES ekonomikų finansų ministrais diskutuos, kaip kovoti su mokesčių vengimu. Europarlamentarai taip pat aptars naujausius EK pasiūlymus migracijos srityje ir balsuos dėl planuojamo susitarimo klimato kaitos klausimu.

Antradienio vakarą Liuksemburgo, Vokietijos, Ispanijos, Prancūzijos ir Italijos finansų ministrai Specialaus sprendimų dėl mokesčių komiteto nariams pristatys, kaip kovoja su mokesčių vengimu ir agresyviu mokesčių planavimu.

Savo ruožtu Ekonomikos komiteto nariai trečiadienio popietę kartu su Europos centrinio banko vadovu Mario Draghi aptars ekonominę padėtį euro zonoje.

Piliečių laisvių komiteto nariai antradienio rytą aptars neseniai Europos Komisijos pristatytus siūlymus migracijos srityje, įskaitant prieglobsčio prašytojų paskirstymo mechanizmą ir saugių kilmės šalių sąrašo sudarymą.

Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas aptars ilgalaikio nedarbo Europos Sąjungoje, jaunimo įtraukties, užimtumo tarnybų problemas.

Aplinkos komitetas trečiadienį balsuos dėl pozicijos pasaulinio klimato kaitos susitarimo klausimu. Šį susitarimą planuojama pasirašyti lapkričio 30 d. – gruodžio 11 d. Paryžiuje vyksiančioje konferencijoje.

Antradienį Tarptautinės prekybos komitetas balsuos dėl siūlymų griežčiau kontroliuoti prekybą prekėmis, kurios gali būti naudojamos kankinimams ar mirties bausmei vykdyti.

Savo ruožtu EP pirmininkas Martinas Schulzas trečiadienį sakys kalbą neeiliniame ES viršūnių susitikime, skirtame spręsti migrantų krizę.

Europos Parlamento informacija