36 savaitę Europos Parlamente: automobilių tarša ir ES biudžeto finansavimas

Rugsėjo 5–9 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo komitetas išklausys buvusius aplinkos ir pramonės eurokomisarus Janez Potočnik ir Antonio Tajani. Be to, europarlamentarai kartu nacionalinių parlamentų atstovais aptars ES biudžeto finansavimo reformą. Savo ruožtu politinės grupės aptars pasirengimą kitą savaitę Strasbūre vyksiančiai plenarinei sesijai, kurios darbotvarkės viršuje – debatai apie Europos Sąjungos padėtį.

 

Pirmadienį buvęs ES aplinkos komisaras J. Potočnik (2010–2014) kartu su buvusiu pramonės komisaru Antonio Tajani (2010–2014) atsakys į Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo komiteto narių klausimus apie „Volkswagen“ emisijų skandalą.


Tą pačią dieną Saugumo ir gynybos pakomitetis kartu su EP delegacijos ryšiams su NATO parlamentine asamblėja nariais aptars NATO vadovų susitikimo Varšuvoje rezultatus ir pasekmes ES gynybos politikai.

 

Trečiadienį ir ketvirtadienį europarlamentarai kartu su ES šalių parlamentų nariais aptars ES biudžeto finansavimo reformą. Diskusijoje kalbės EP pirmininkas Martinas Schulzas ir Aukšto lygio grupės nuosavų išteklių klausimais vadovas Mario Monti. Susitikimą bei spaudos konferenciją galėsite stebėti tiesiogiai internetu ketvirtadienį nuo 14.30 val. Lietuvos laiku.


Ketvirtadienį Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto nariai aptars siūlymus sukurti bendrą pabėgėlių perkėlimo mechanizmą ir diskutuos su Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) vadovu David Miliband, kuris taip pat susitiks su EP pirmininku M. Schulz.

 

Europos Parlamento informacija