35 savaitę Europos Parlamente: Turkija, ES ir Kanados prekybos susitarimas, automobilių tarša, geresnė prieiga prie vaistų ir kt. aktualijos

Šią savaitę po vasaros pertraukos EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jie aptars migracijos bei ES ir Turkijos santykių klausimus. Savo ruožtu EP pirmininkas Martin Schulz su oficialiu vizitu lankysis Ankaroje. Be to, EP nariai diskutuos apie ES ir Kanados prekybos susitarimą, o išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo komitetas išklausys buvusį eurokomisarą Günter Verheugen.


Antradienį Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komiteto nariai aptars situaciją Turkijoje bei jos intervenciją Sirijoje. Ketvirtadienį EP pirmininkas M. Schulz lankysis Ankaroje, kur susitiks su šios šalies prezidentu T. Erdogan.


Trečiadienį Tarptautinės prekybos komitetas aptars ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimo ratifikavimo klausimą. Tam, kad šis susitarimas įsigaliotų, reikalingas EP pritarimas.

 

Užimtumo ir socialinių reikalų komitete, kurios nare yra V.Blinkevičiūtė,  bus svarstoma  dėl 2017–2020 m. struktūrinių reformų rėmimo programos sudarymo, robotikai taikomos civilinės teisės nuostatų, Vvidaus vandenų laivybos srities profesinių kvalifikacijų pripažinimo, ES galimybių pagerinti prieigą prie vaistų, Europos aviacijos strategijo, Europos strateginių investicijų fondo įgyvendinimo ir kt. klausimų.

 

Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetas diskutuos dėl lyčių lygybės skatinimo atliekant psichikos sveikatos ir klinikinius tyrimus.


Buvęs ES pramonės komisaras G. Verheugen (2004–2010) antradienį atsakys į Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo komiteto narių klausimus apie „Volkswagen“ emisijų skandalą.


Šią savaitę Parlamento nariai taip pat balsuos dėl kitų metų ES biudžeto pakeitimų. Jie bus aptarti Biudžeto komitete per ateinančias savaites. Galutinis balsavimas įvyks plenarinės sesijos spalio mėnesį metu

 

Europos Parlamento ir V.Blinkevičiūtės biuro informacija