28 savaitę Europos Parlamente: ginklai, automobilių tarša, euro zonos fiskalinis pajėgumas

Liepos 11–14 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jie balsuos dėl griežtesnės ginklų kontrolės, aptars gilesnės euro zonos integracijos poreikį ir išklausys automobilių gamintojų atstovų pareiškimus dėl manipuliavimo taršos matavimo testais skandalo. Be to, EP ir ES Tarybos derybininkai bandys pasiekti susitarimą dėl taisyklių, kuriomis siekiama įvesti nuodugnesnę ES piliečių patikrą prie išorės sienų.

 

Pirmadienio vakarą Ekonomikos ir Biudžeto komitetų nariai kartu su Euro grupės, jungiančios euro zonos finansų ministrus, vadovu Nyderlandų finansų ministru Jerunu Deiselblumu (Jeroen Dijsselbloem) ir kitų šalių (Prancūzija, Graikija, Italija, Liuksemburgas, Slovakija, Malta) finansų ministrais aptars atskiro euro zonos fiskalinio pajėgumo idėją.

Trečiadienį ir ketvirtadienį EP Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo (EMIS) komiteto nariai išklausys „Volkswagen“, „Renault“, „Mitsubishi“, Europos automobilių gamintojų asociacijos (ACEA) atstovus ir buvusius eurokomisarus Stavrosą Dimasą (aplinkosauga) ir Guenterį Verheugeną (pramonė) dėl manipuliavimo automobilių taršos testais skandalo.

Vidaus rinkos komitetas trečiadienį balsuos dėl pakeitimų, kuriais siekiama sugriežtinti šaunamųjų ginklų įsigijimo ir laikymo taisykles, kad jie nepatektų į teroristų rankas.

Tą pačią dieną Parlamento ir ES Tarybos derybininkai bandys pasiekti susitarimą dėl taisyklių, kuriomis siekiama įvesti nuodugnesnę piliečių, kertančių ES išorės sieną, patikrą.

Be to, ES Tarybos vairą iš Nyderlandų parėmusios Slovakijos ministrai EP komitetų nariams pristatys pirmininkavimo programą (pirmadienį–ketvirtadienį), „Panamos dokumentų“ skandalą tirsiantis komitetas išsirinks pirmininką ir vicepirmininkus (antradienį), o Piliečių laisvių komiteto narių delegacija trečiadienį lankysis Prancūzijos Calais uostamiestyje esančioje migrantų ir pabėgėlių stovykloje, kad įvertintų jų gyvenimo sąlygas.

 

Europos Parlamento informacija