25 savaitę Europos Parlamente: JK referendumas, Izraelis ir Palestina, antiterorizmas
Birželio 20–24 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir dviejų dienų plenariniame posėdyje Briuselyje. Penktadienio rytą EP frakcijų lyderiai aptars britų referendumo dėl tolesnės šalies narystės ES rezultatus. Tuo tarpu trečiadienį ir ketvirtadienį EP sesijoje kalbės Izraelio ir Palestinos prezidentai, o antradienį Piliečių laisvių komitetas balsuos dėl siūlymų stiprinti teroristinių išpuolių prevenciją ir vykdyti nuodugnesnį ES piliečių patikrinimą prie išorės sienų.
Penktadienio rytą Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas kartu su politinių frakcijų lyderiais aptars Jungtinės Karalystės referendumo dėl tolesnės narystės ES rezultatus, o vėliau apie tai diskutuos su kitų ES institucijų vadovais.
Sesijoje
Trečiadienį EP plenariniame posėdyje kalbės Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas, o kitą dieną į europarlamentarus kreipsis Palestinos prezidentas Mahmoudas Abbasas.
Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl siūlymų nustatyti aiškesnes taisykles, kurios šalies teisė turėtų būti taikoma tarptautinių porų skyrybų atveju.
Tą pačią dieną europarlamentarai balsuos dėl komiteto, tirsiančio „Panamos dokumentų“ skandalą, sudėties.
Birželio 22–23 d. EP sesijos darbotvarkė
Komitetuose
Piliečių laisvių komiteto nariai antradienį balsuos dėl siūlymų stiprinti teroristinių išpuolių prevenciją kriminalizuojant tam tikrus parengiamuosius veiksmus, pavyzdžiui, mokymąsi ir keliavimą į užsienį terorizmo tikslais, pagalbą ar bendrininkavimą teroristinės veiklos srityje, tokios veiklos kurstymą ar kėsinimąsi ją vykdyti.Tą pačią dieną šio komiteto nariai balsuos dėl Šengeno sienų kodekso pakeitimus, kuriais siekiama nustatyti privalomus sistemingus ES piliečių patikrinimus prie sausumos, jūrų ir oro išorės sienų.
Savo ruožtu Specialusis sprendimų dėl mokesčių komitetas antradienį balsuos dėl su mokestiniais sprendimais susijusio tyrimo išvadų, kuriose pateiks siūlymų, kaip kovoti su agresyviu pelno mokesčio planavimu ir slėpimu.
Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas balsuos dėl jaunimo užimtumo, lygių galimybių užimtumo srityje direktyvos taikymo, valstybių narių užimtumo politikos gairių ir dėl Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo veiklos, poveikio ir pridėtinės vertės.
Pirmadienį Europos ombudsmenė Emily O'Reilly EP Peticijų komitete pristatys savo veiklos metinę ataskaitą, o Europos centrinio banko valdovas Mario Draghi antradienį kartu su Ekonomikos komiteto nariais aptars ekonominę ir monetarinę politiką.
Europos Parlamento ir V.Blinkevičiūtės biuro informacija