22 savaitę EP: ES išorės sienų apsauga, migrantų grąžinimas, religinės mažumos

Pirmadienį europarlamentarai balsuos dėl siūlymų įsteigti bendrą Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą ir diskutuos, kaip padėti religinėms mažumoms Sirijoje ir Irake. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai EP plenarinei sesijai.

 

Pirmadienio popietę Piliečių laisvių komiteto nariai balsuos dėl siūlymų įsteigti Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą siekiant sustiprinti ES išorės sienų apsaugą. Siūloma, kad ši tarnyba galėtų imtis veiksmų, net jei valstybės narės negali arba nenori imtis būtinų priemonių, kad apsaugotų Šengeno erdvę.

Šio komiteto nariai taip pat balsuos dėl siūlymo nustatyti specialų europinį kelionės dokumentą, kuris būtų naudojamas nelegaliems migrantams grąžinti. Jis būtų vienodo formato ir turėtų patobulintas technines ir apsaugines savybes. Be to, EP nariai balsuos dėl veiksmingesnio keitimosi ne ES piliečių teistumo informacija.

Savo ruožtu Žmogaus teisių pakomitečio nariai pirmadienį aptars krikščionių, turkmėnų, jazidžių ir kitų religinių mažumų padėtį karo kamuojamose Sirijos ir Irako teritorijose.

Tą pačią dieną ES pagrindinių teisių agentūros vadovas Michael O'Flaherty Piliečių laisvių komitete pristatys  2015 m. ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį Europos Sąjungoje.

 

Europos Parlamento informacija.