21 savaitę Europos Parlamente: geresnis darbo ir įsipareigojimų šeimai derinimas, energetika, skaitmeninės paslaugos, privatumo apsauga

Gegužės 23–26 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir dviejų dienų plenariniame posėdyje Briuselyje. Jie aptars ES ir JAV susitarimą dėl duomenų mainų komerciniais tikslais, bendrosios skaitmeninės rinkos kūrimą ir kovą su energijos nepritekliumi. Europarlamentarai taip pat balsuos dėl pranešimo apie virtualias valiutas, tokias kaip bitkoinai, ir diskutuos dėl priemonių krizei pieno sektoriuje įveikti. Be to, šeštadienį Parlamentas atvers savo duris lankytojams Briuselyje.

Sesijoje

Trečiadienį europarlamentarai aptars naują transatlantinių duomenų perdavimo mechanizmą, vadinamąjį privatumo skydą, kuriuo siekiama palengvinti duomenų mainus komerciniais tikslais tarp JAV ir ES ir kartu užtikrinti aukštus duomenų apsaugos standartus. Balsavimas dėl rezoliucijos šiuo klausimu – ketvirtadienį.

Tą pačią dieną EP nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars bendrosios skaitmeninės rinkos dokumentų rinkinį, kuriuo siekiama palengvinti tarpvalstybinį skaitmeninių paslaugų teikimą verslui ir vartotojams.

Europarlamentarai trečiadienį taip pat diskutuos apie naujas galimybes energijos vartotojams ir aptars kovos su energijos nepritekliumi priemones.

Be to, EP plenarinio posėdžio pradžioje kalbą sakys Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis.

Ketvirtadienio rytą europarlamentarai aptars priemones, skirtas krizei pieno sektoriuje įveikti, o vėliau balsuos dėl pranešimo apie virtualias valiutas, tokias kaip bitkoinai.

Gegužės 25–26 d. EP sesijos darbotvarkė

Komitetuose

Antradienį bendrame Užimtumo ir socialinių reikalų  bei Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetų posėdyje V.Blinkevičiūtė pristatys savo parengtą pranešimą dėl geresnio darbo ir įsipareigojimų šeimai derinimo.

Piliečių laisvių komiteto nariai aptars dvi Europolo ataskaitas apie terorizmo grėsmes ir „Islamo valstybės“ veiklą.

Aplinkos komitetas antradienį balsuos dėl siūlymo nesuteikti leidimo prekiauti dviem genetiškai modifikuotų kukurūzų rūšimis.

Tuo tarpu šeštadienį, gegužės 28 dieną, Europos Parlamentas atvers savo duris lankytojams Briuselyje, kur bus švenčiama Europos diena.

EP ir V.Blinkevičiūtės biuro informacija