17 savaitė Parlamente: Europos investicijų planas, vartotojų apsauga, robotai

Balandžio 20–24 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir politinėse frakcijose Briuselyje. Jie balsuos dėl Europos investicijų plano įgyvendinimo ir vartotojų apsaugos bei aptars naujų santykių tarp žmogaus ir mašinos reguliavimo galimybes. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai.

Biudžeto ir Ekonomikos komitetai pirmadienio popietę balsuoja dėl 315 mlrd. eurų vertės investicijų plano, kuris padėtų išjudinti Europos ekonomiką. Balsavimas plenarinėje sesijoje šiuo klausimu numatytas birželį.

Tą pačią dieną Vystymosi komitetas balsuoja dėl to, kaip turėtų būti finansuojama ES pagalba vystymuisi. Šis balsavimas vyksta prieš liepos mėn. Adis Abeboje vyksiančią Trečiąją tarptautinę vystymosi finansavimo konferenciją ir rugsėjo mėn. Niujorke vyksiantį Jungtinių Tautų (JT) aukščiausiojo lygio susitikimą dėl vystymosi po 2015 m. darbotvarkės patvirtinimo.

Saugumo ir gynybos pakomitečio nariai pirmadienį kartu su brigados generolu Antonio Maggi ir Europos išorės veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato vadovu Gábor Iklódy aptars ES mokymo misiją Somalyje.

Vidaus rinkos komitetas ketvirtadienį balsuos dėl asmeninių apsaugos priemonių, tokių kaip gelbėjimosi liemenės ar dviračių šalmai, saugumo standartus reglamentuojančių taisyklių supaprastinimo.

Tuo tarpu Teisės reikalų komiteto sudaryta darbo grupė ketvirtadienį aptars žmogaus ir mašinos santykių reguliavimo galimybes ir iššūkius.

EP informacija