13 savaitę Parlamente: Ukraina, biudžeto kontrolė, tarpreliginis dialogas

Šią savaitę Europos Parlamento darbotvarkėje – balsavimas dėl finansinės paramos Ukrainai, debatai apie Europos Vadovų Tarybos susitikimo rezultatus, mokesčių skaidrumo didinimas. Europarlamentarai taip pat aptars tarpreliginio dialogo svarbą.

Pirmadienį Ekonomikos komiteto nariai kartu Europos centrinio banko prezidentu Mario Draghi aptarskiekybinio skatinimo programą, kuria siekiama įpūsti gyvybės euro zonos ekonomikai.

Biudžeto kontrolės komitetas kovo 23–24 d. balsuos dėl 2013 m. ES biudžeto įvykdymo patvirtinimo.

Antradienį Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas svarstys jaunimo užimtumo iniciatyvos, darbo vietų kūrimo žaliojoje ekonomikoje aktualijas. V.Blinkevičiūtė pristatys jos parengtą nuomonę dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl lygių galimybių ir vienodo požiūrio į vyrus ir moteris principo taikymo užimtumo ir profesinės veiklos srityje.

Ketvirtadienį Žmogaus teisių pakomitetyje lankysis 2014 metų Sacharovo premijos už minties laisvę laureatasDenis Mukwege, kuris gydo moteris, tapusias seksualinės prievartos aukomis karinių konfliktų zonose Kongo Demokratinėje Respublikoje. Dieną prieš tai D. Mukwege susitiks su EP pirmininku Martinu Schulzu.

Vienos dienos plenariniame posėdyje trečiadienį EP nariai aptars kovo 19–20 d. vykusio ES viršūnių susitikimo rezultatus, įskaitant energetikos sąjungą, santykius su Rusija, Rytų partnerystės iniciatyvą ir Europos semestrą.

Tą pačią dieną europarlamentarai balsuos dėl 1,8 mlrd. eurų paskolos skyrimo Ukrainai ir mokesčių skaidrumo didinimo. Artėjant Tarptautinei romų dienai europarlamentarai trečiadienio vakarą aptars romų padėtį ir per Antrąjį pasaulinį karą vykdyto romų genocido pripažinimo klausimą. Antradienį EP nariai kartu su krikščionių, žydų ir musulmonų religiniais lyderiais aptars tarpreliginio dialogosvarbą.

 

EP ir V.Blinkevičiūtės biuro informacija