Vasario 27 – kovo 3d. Parlamente: prieiga prie vaistų, vizų abipusiškumas, automobilių tarša

Vasario 27 – kovo 3d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir dviejų dienų plenariniame posėdyje Briuselyje. Plenarinio posėdžio metu EP nariai aptars geresnio vaistų prieinamumo ES galimybes, taip pat diskutuos Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių teisių ir abipusio bevizio režimo su JAV klausimais. Savo ruožtu automobilių išmetamųjų dujų skandalą tiriantis EP komitetas pateiks galutines tyrimo išvadas.

Sesijoje

Trečiadienį europarlamentarai aptars ES galimybes pagerinti ES piliečių prieigą prie vaistų. EP nariai siekia užtikrinti ES piliečių prieigą prie naujoviškų vaistų, kurie būtų saugūs kokybės atžvilgiu ir parduodami rinkoje už prieinamą kainą. Balsavimas dėl rezoliucijos šiuo klausimu – ketvirtadienį.

Po padaugėjusių pranešimų apie Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos svarstymus riboti ES piliečių teises pasilikti šalyje po šalies pasitraukimo iš ES, trečiadienį EP nariai diskutuos Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių teisių klausimu.

JAV ir toliau reikalauja vizų iš Bulgarijos, Kroatijos, Kipro, Lenkijos ir Rumunijos piliečių. Siekiant greičiau pasiekti visišką abipusį bevizį režimą su JAV, Europos Parlamento nariai ketina kreiptis į Europos Komisiją prašydami įvesti vizų režimą JAV piliečiams, kol šis klausimas bus išspręstas.

Komitetuose

Antradienį Piliečių laisvės, Teisingumo ir Vidaus reikalų komiteto nariai aptars trečiąją bendros Europos prieglobsčio sistemos reformą. „Facebook Live“ diskusija su EP pranešėja šiuo klausimu, Cecilia Wikström (Liberalai ir demokratai, Švedija), vyks trečiadienį nuo 15 val. Lietuvos laiku.

Antradienį EP Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo (EMIS) komiteto nariai balsuos dėl galutinės tyrimo manipuliavimo automobilių taršos testais skandalo ataskaitos. Tyrimo išvados ir rekomendacijos bus bendrai aptartos balandžio mėnesį vyksiančiame plenariniame posėdyje Strasbūre.

 

Europos Parlamento informacija.