Vasario 13-16 d. EP plenarinė sesija Strasbūre

Europos Parlamentas tvirtins ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartį

Trečiadienį europarlamentarai aptars ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties projektą, o vėliau spręs, ar jam pritarti. Šios sutarties, kuria siekiama padidinti tarpusavio prekybą ir investicijas, įsigaliojimui būtinas Europos Parlamento pritarimas.

ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartimi bus panaikinti daugelis tarifinių prekybos barjerų, o ES įmonės galės be apribojimų dalyvauti Kanados viešųjų pirkimų rinkoje. Siekiant panaikinti dalies visuomenės nuogąstavimus, kad sutartis gali suteikti per daug galių tarptautinėms korporacijoms, ES ir Kanada raštu patvirtino, kad naujoji sutartis neįtakos valstybių teisės savarankiškai spręsti dėl įvairių sričių reguliavimo.

 Savo ruožtu po parlamentinio spaudimo kontraversiškas investuotojų ir valstybių ginčų sprendimo mechanizmas pakeistas nauja Investicijų teismo sistema, kurioje ginčus spręs Kanados ir ES valstybių paskirti teisėjai.

Be to, EP nariai balsuos ir dėl ES-Kanados strateginės partnerystės susitarimo, kuris papildo laisvos prekybos sutartį ir suartina šalis užsienio politikos, kovos su terorizmu ar organizuotu nusikalstamumu, mokslinių tyrimų bei kultūros srityse.

 

Papildoma informacija

 2009 m. pradėtos derybos dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties užbaigtos 2014 m.. Sutartis pasirašyta 2016 m. spalio 30 d.. 2015 m. ES prekybos su Kanada balansas buvo teigiamas: importuota 28,3 mlrd. eurų vertės prekių, o eksportuota - 35,2 mlrd. eurų. Tikėtina, kad laisvos prekybos sutartis padidins ES eksportą dar 20 proc.

 

 

Kanados premjeras Justin Trudeau kreipsis į europarlamentarus

Ketvirtadienį 11 val. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje oficialią kalbą sakys Kanados ministras pirmininkas Justin Trudeau. Jis taps pirmuoju šalies premjeru, kuris dalyvaus EP plenarinėje sesijoje.

J.Trudeau vizitas Europos Parlamente vyks kitą dieną po to, kai EP nariai balsuos dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties. Tikimasi, kad savo kalboje jis pristatys naujosios sutarties privalumus kuriant darbo vietas, skatinant investicijas ir ekonominį augimą.

Diskutuokite „Twitter'yje“ pasitelkę raktažodžius #Canada #CETA @CanadianPM @JustinTrudeau

 

EP balsuos dėl naujų ES kovos su terorizmu taisyklių

Radikalizuoti bei į Siriją, Iraką ar kitas konfliktų zonas kovoti vykstantys asmenys kelia vis didesnę grėsmę saugumui. Kartu daugėja ir „vienišų vilkų“, kurie nepriklauso jokioms grupuotėms ir vieni planuoja bei vykdo teroro išpuolius. Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl naujų ES kovos su terorizmu taisyklių, kurios kriminalizuotų parengiamąsias ir pagalbines veiklas, susijusias su terorizmu.

Baudžiamoji atsakomybė būtų taikoma už verbavimą prisijungti prie teroristinių grupių, keliones terorizmo tikslais, teroristų rengimą ir dalyvavimą jame, viešą terorizmo propagavimą, šlovinimą, pateisinimą ir jo finansavimą. Kartu taisyklėse numatyta ES valstybių pareiga užtikrinti terorizmo aukų apsaugą bei prievolė po išpuolio nedelsiant suteikti pagalbą tiek aukoms, tiek jų šeimos nariams.

Taisyklės jau suderintos su ES Taryba. Europos Parlamento derybininkams pavyko įpareigoti ES valstybės keistis informacija apie baudžiamąjį teroristine veikla įtariamų asmenų persekiojimą, jei įtariama, kad gali būti vykdomi kiti išpuoliai, ar minėta informacija gali padėti atliekamiems tyrimams.

 

  • Debatai: 2017-02-15
  • Balsavimas: 2017-02-16

Europos Parlamento informacija.