Spalio 9-12d. Parlamente: Sacharovo premija, maisto kokybė

Antradienį Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetų nariai paskelbs tris 2017 m. Sacharovo premijos finalininkus. Sacharovo premija už minties laisvę yra kasmet teikiama su priespauda ir neteisybe kovojantiems ir žmogiškąsias vertybes ginantiems asmenims ir organizacijoms. Pateikiame kandidatų sąrašą.

Nepaisant vienodos pakuotės ir tokių pat prekės ženklų, kai kuriose ES šalyse pardavinėjami prastesnės kokybės produktai. Trečiadienį Vidaus rinkos komiteto nariai kartu su Komisijos atstovais aptars ES maisto ir vartotojų apsaugos įstatymus.

Tą pačią dieną EP Pramonės komiteto nariai balsuos dėl taisyklių, kuriomis siekiama iki 2050 m. sumažinti pastatų energijos suvartojimą.

Trečiadienį Žemės ūkio ir Aplinkos komitetų nariai aptars herbicido glifosato poveikio sveikatai vertinimo procesą po spaudos pranešimų, kad jį gaminančios „Monsanto“ kompanijos darbuotojai bandė paveikti šio vertinimo rezultatus. Įtariama, kad glifosatas sukelia vėžį.

Ketvirtadienį Piliečių laisvių komitetas balsuos dėl pabėgėlių perkėlimo į ES sistemos, kuria siekiama užtikrinti tvarkingus ir saugius būdus patekti į Europą asmenims, kuriems reikalinga tarptautinė apsauga.

Trečiadienį Parlamente vyks iškilminga Europos piliečio apdovanojimo įteikimo ceremonija. Šiemet apdovanojimai bus skirti 49 laureatams iš 26 valstybių narių, tarp kurių – Lietuvos moterų lobistinė organizacija. Europos Parlamento įsteigtu apdovanojimu siekiama pagerbti žmones ar organizacijas, reikšmingai prisidėjusias prie ES idėjų ir vertybių įgyvendinimo.

 

Europos Parlamento informacija.