Šią savaitę Parlamente: Lenkija, bitės, mokesčių vengimas

Plenarinėje sesijoje

Trečiadienį EP nariai aptars praėjusią savaitę vykusio ES aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatus. EP ir ES valstybių vadovų nuomonės skiriasi dėl ES ilgalaikio biudžeto po 2020 m. bei dėl Komisijos pirmininko paskyrimo tvarkos, tačiau jos sutampa dėl EP sudėties pakeitimų po 2019 m. rinkimų.

Tą pačią dieną europarlamentarai aptars teisės viršenybės padėtį Lenkijoje. 2017 m. gruodį Europos Komisija pasiūlė valstybėms narėms nutarti, ar iškilęs aiškus pavojus, jog Lenkija gali pažeisti ES vertybes. EP nariai ketvirtadienį balsuos dėl rezoliucijos šiuo klausimu.

Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl taisyklių, įpareigojančių mokesčių konsultantus pranešti atitinkamoms tarnyboms apie tarpvalstybines agresyvaus mokesčių planavimo schemas, kurios padeda jų klientams išvengti mokesčių. Europarlamentarai taip pat balsuos dėl naujo specialiojo komiteto, skirto tirti finansinius nusikaltimus, mokesčių slėpimą ir mokesčių vengimą, įsteigimo.

EP nariai taip pat balsuos dėl rezoliucijos, kuria raginama uždrausti bičių sveikatai kenksmingus pesticidus, geriau apsaugoti vietos bičių rūšis ir skirti daugiau lėšų nacionalinėms bitininkystės programoms. Europos Sąjungoje yra apie 600 tūkst. bitininkų ir 17 mln. avilių, o per metus pagaminama apytikriai 250 tūkst. tonų medaus. Sąjunga yra antra pagal dydį (po Kinijos) medaus gamintoja pasaulyje.

Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl rekomendacijų, skirtų pagerinti terorizmo finansavimo stebėjimą.

Tą pačią dieną europarlamentarai išrinks naują Parlamento pirmininko pavaduotoją, kuris pakeis mėnesio pradžioje iš pareigų atleistą Lenkijos EP narį Ryszardą Czarneckį.

Komitetuose

Antradienį Aplinkos komitetas spręs, ar pritarti susitarimui su Taryba dėl naujų ES atliekų tvarkymo taisyklių.

Pirmadienį Ekonomikos komitetas aptars naujausias ES ekonomikos tendencijas su Europos centrinio banko vadovu Mario Draghi ir Luis de Guindos. Antradienį jie balsuos dėl pastarojo kandidatūros į Europos centrinio banko pirmininko pavaduotojus.

Europos Parlamento informacija.