Šią savaitę EP: vakcinos, ES ir JK susitarimas, ekonomikos gaivinimas

Sausio 11–15 d. EP nariai aptars COVID-19 vakcinų patvirtinimo procedūras ir pradės diskusijas dėl gruodį pasiektos ES ir Jungtinės Karalystės prekybos sutarties.

Antradienį EP Aplinkos komiteto nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars COVID-19 vakcinų patvirtinimo procedūras, dabartinę jų stadiją, taip pat ES vakcinų užsakymo kiekius.

 Šią savaitę du už rekomendaciją visam Parlamentui atsakingi EP komitetai pradės diskusijas dėl gruodį pasiektos ES ir Jungtinės Karalystės prekybos sutarties. Pirmadienį šį procesą pradės EP Tarptautinės prekybos komitetas, ketvirtadienį – Užsienio reikalų komitetas. Pirmadienį susitarimą taip pat aptars Transporto ir turizmo, Žuvininkystės bei Ekonomikos ir pinigų politikos komitetai. EP patvirtinimas yra būtinas sutarčiai įsigalioti.

Taip pat pirmadienį EP Ekonomikos komitetas balsuos dėl preliminaraus susitarimo su ES Taryba dėl 672,5 mlrd. eurų vertės ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo priemonės, kuria siekiama padėti ES valstybėms įveikti COVID-19 pandemijos sukeltą krizę.

Tą pačią dieną EP Piliečių laisvių komitetas balsuos dėl to, ar pritarti susitarimui su ES Taryba dėl įpareigojimo internetinėms platformoms tučtuojau pašalinti teroristinį turinį.

Savo ruožtu EP Kultūros komitetas spręs dėl susitarimų dėl programų „Erasmus+“, „Kūrybiška Europa“ bei ES Solidarumo korpuso finansavimo naujojoje ES daugiametėje finansinėje programoje.

Ketvirtadienį EP Aplinkos komitetas rengs viešąjį svarstymą dėl ES biologinės įvairovės strategijos iki 2030 m. Komiteto nariai taip pat aptars rezoliucijos projektą šia tema.

Europos Parlamento informacija.