Šią savaitę EP: Ukraina, euro zona, Afganistano moterys

Šią savaitę EP nariai išvyko į faktų nustatymo misiją Ukrainoje, aptars euro zonos būklę ir atkreips dėmesį į Afganistano moterų situaciją.

EP narių misija Ukrainoje

 

Ukrainoje lankosi EP Užsienio reikalų komiteto ir Saugumo ir gynybos pakomitečio nariai, siekdami įvertinti didėjančią įtampą regione. Jie išvyko į Ukrainą rinkti informacijos ir parodyti Parlamento solidarumą su ukrainiečiais, kurie susiduria su agresyviais Rusijos veiksmais. Europarlamentarų vizitas yra ES diplomatinių pastangų sumažinti įtampą ir užkirsti kelią galimam karui Ukrainoje dalis.

 

Sužinokite daugiau apie ES ir Rusijos santykius

 

Afganistano moterys

 

Antradienį ir trečiadienį Parlamente Briuselyje vyks aukšto lygio konferencija „Afganistano moterų dienos“. Jos metu Afganistano moterys, kurios buvo nominuotos 2021 m. Sacharovo premijai už minties laisvę, EP nariai, Komisijos ir Jungtinių Tautų atstovai bei kitų tarptautinių organizacijų nariai aptars nerimą keliančią moterų situaciją Afganistane, pablogėjusią po to, kai praėjusiais metais sugrįžo Talibano režimas.

 

Daugiau apie 2021 m. Sacharovo premijos finalininkus

 

Europolas ir duomenų apsauga

 

Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnas (EDAPP) neseniai nurodė Europolui ištrinti didelį kiekį asmeninių duomenų, kuriuos ES teisėsaugos agentūra laikė savo sistemoje, nors tai ir nėra susiję su nusikalstama veikla. Antradienį EP Piliečių laisvių komiteto nariai aptars šį klausimą su abejomis organizacijomis.

 

Euro zona

 

Trečiadienį EP Ekonomikos komiteto nariai kartu su Paschal Donohoe, Airijos finansų ministru, pirmininkaujančiu euro zonos šalių finansų ministrų susitikimams, organizuos viešąjį klausymą dėl euro zonos padėties. Tikėtina, kad bus diskutuojama apie pinigų ir fiskalinės politikos reformą, ES šalių viešuosius finansus, infliaciją ir nacionalinių ekonomikos atkūrimo planų eigą.

Europos Parlamento informacija.