Šią savaitę EP: plastiko tarša, Sacharovo premija

Trečiadienį Aplinkos komiteto nariai balsuos dėl naujų ES taisyklių, kuriomis siekiama sumažinti jūrų ir vandenynų bei pakrančių taršą plastiko atliekomis. Siūloma nuo 2021-ųjų drausti tokius gaminius kaip vienkartiniai indai, stalo įrankiai ir šiaudeliai, ausų krapštukai ar plastikinės balionų lazdelės.

Tą pačią dieną Piliečių laisvių komitetas pateiks pasiūlymus, kaip tinkamiau apsaugoti ES piliečių privatumą internete. EP nariai gali paraginti nacionalines ir europines institucijas pradėti tyrimus dėl „Facebook“ ir kitų internetinių platformų, taip pat nustatyti, kad jos būtų atsakingos už jose vykdomą politinę reklamą ir kampanijas.

Antradienį EP Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetų nariai išrinks tris kandidatus šiųmetinei Sacharovo premijai už minties laisvę gauti. Laureatas bus paskelbtas spalio 25 dieną, o premijos įteikimo ceremonija vyks gruodžio 12 dieną Strasbūre.

Trečiadienį EP Piliečių laisvių komitetas balsuos dėl ES humanitarinės vizos iniciatyvos. Siekiama, kad ES valstybių ambasados ir konsulatai galėtų išduoti vizą konkrečiam tikslui kreiptis dėl tarptautinės apsaugos ir pabėgėlio statuso.

Taip pat trečiadienį Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani susitiks su atlikėju Bono, inicijavusiu skurdo įveikimo kampaniją „ONE Campaign“. Susitikimo metu bus aptartos priemonės, skirtos mažinti skurdą Afrikos žemyne.

Kiekvienais metais keleiviai Europos geležinkeliais įveikia daugiau negu 500 mlrd. kilometrų. Antradienį EP Transporto komitetas balsuos dėl atnaujintų ES traukinių keleivių teisių, panašių į jau taikomas oro linijų keleiviams.

Tą pačią dieną EP Biudžeto komiteto nariai balsuos dėl kitų metų ES biudžeto.

Nuo trečiadienio iki ketvirtadienio Parlamente vyks aukšto lygio konferencija, per kurią bus aptariama, kokią įtaką balsavimo technologijos padarė rinkimų patikimumui ir kitos problemos, iškylančios rinkimų stebėtojams visame pasaulyje.

Europos Parlamento informacija.