Šią savaitę EP: kelionių sertifikatai, vakcinos, ūkiuose laikomi gyvūnai

Balandžio 12–16 d. EP nariai aptars pasiūlytas kelionių sertifikatų taisykles ir svarstys, ar paspartinti vakcinų, pritaikytų COVID-19 viruso atmainoms, patvirtinimą.

Skaitmeninis žaliasis pažymėjimas

Antradienį EP Piliečių laisvių komitetas rengs pirmuosius debatus dėl skaitmeninio žaliojo sertifikato, kuriame būtų nurodoma, ar ES keliaujantis asmuo turi COVID-19 vakciną, neigiamą testą arba neseniai sirgo virusu. Kovo mėnesį Parlamentas pritarė teisėkūros procedūros spartinimui – tikimasi, kad sertifikatas sukurs saugaus ir lengvo keliavimo vasarą galimybes.

COVID-19 vakcinos

Dėl naujų COVID-19 atmainų tam tikri atnaujinimai gali būti reikalingi jau patvirtintoms vakcinoms. Ketvirtadienį EP Sveikatos komitetas aptars, o penktadienį balsuos dėl pasiūlymo paspartinti vakcinų nuo COVID-19 patvirtinimą, kai jos bus modifikuojamos ir pritaikomos prie COVID-19 viruso mutacijų.

Draudimas ūkiuose laikomus gyvūnus auginti narvuose

Taip pat ketvirtadienį, viešo klausymo metu, bus aptariama piliečių iniciatyva dėl draudimo ūkiuose laikomus gyvūnus auginti narvuose. Klausyme dalyvaus Europos piliečių iniciatyvos organizatoriai, ekspertai, Europos Parlamento ir Komisijos nariai.

ES ir Indijos santykiai

Antradienį prieš gegužės 8 d. vyksiantį susitikimą, EP Užsienio reikalų komitetas balsuos dėl pozicijos ES ir Indijos santykiuose.

Sporto transliacijos

Piratavimas internete kenkia tiesiogiai transliuojamų sporto renginių organizatoriams ir kelia grėsmę vartotojams, kurie gali tapti kenksmingų programų ar duomenų vagių aukomis. Antradienį EP Teisės reikalų komitetas balsuos dėl galimų sprendimų šiai problemai pašalinti.

Europos Parlamento informacija.