Šią savaitę EP: ilgalaikis ES biudžetas, turizmas, COVID-19

Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbs atnaujintą 2021–2027 m. ilgalaikio ES biudžeto pasiūlymą bei ekonomikos gaivinimo planą, taip pat šiuos pasiūlymus aptars su europarlamentarais. EP ne kartą pažymėjo, kad ūkio atkūrimo planas neturi pakenkti esamoms ir būsimoms ES programoms, o biudžetas turi būti pakankamas ir atitikti piliečių lūkesčius bei ES įsipareigojimus. Jie taip pat ragina sudaryti pasaulinį 2 trilijonų eurų paketą Europos ekonomikai po COVID-19 atkurti.

Trečiadienį ryte Europos Parlamento vadovybė dalyvaus vaizdo konferencijoje su Vokietijos kanclere A. Merkel. Liepos 1 d. Vokietija iš Kroatijos perims pirmininkavimą ES Tarybai.

Antradienį EP Teisės reikalų komiteto nariai aptars būsimą konferenciją apie Europos ateitį. Balandžio 17 d. priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai ragino ją sušaukti kuo greičiau.

ES jau pasiūlė gaires šalims, kaip palaipsniui lengvinti kelionių apribojimus, atverti lankytinus objektus ir turizmo verslą, leisti žmonėms saugiai ilsėtis šią vasarą. Ketvirtadienį EP Transporto ir turizmo komiteto nariai aptars Europos Komisijos pasiūlytą turizmo ir transporto priemonių paketą.

Per COVID-19 pandemiją ES valstybėms įvedus judėjimo apribojimus, nukentėjo kitose šalyse narėse dirbę ES piliečiai, ypač turėję terminuotas darbo sutartis. Antradienį EP Užimtumo i komiteto nariai aptars šią problemą su už darbo vietas ir socialines teises atsakingu eurokomisaru Nicolas Schmit, taip pat Europos darbo institucijos laikinuoju vykdomuoju direktoriumi Jordi Curell Gotor ir ES Tarybai pirmininkaujančios Kroatijos atstovu.

Tą pačią dieną EP Saugumo ir gynybos pakomitečio nariai kartu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai Josep Borrell aptars pandemijos įtaką ES saugumui ir gynybai, kilusią dezinformacijos bangą ir hibridines grėsmes.

Europos Parlamento informacija.