Šią savaitę EP: ES biudžetas, klimato teisė, COVID-19

Rugsėjo 7–11 d. EP nariai tęs derybas dėl ES biudžeto ir balsuos dėl teisiškai įpareigojančių ES klimato kaitos tikslų.

Pirmadienį EP Regioninės plėtros komitetas balsuos dėl iniciatyvos REACT-EU – 55 mlrd. eurų papildomų sanglaudos lėšų ES šalims, kurios 2020–2022 m. būtų nukreiptos kovai su COVID-19 sukeltos krizės padariniais bei perėjimui prie žalesnės, atsparesnės ir labiau skaitmenizuotos ekonomikos. Tai yra galutinis komiteto balsavimas.

Savo ruožtu tą pačią dieną EP Aplinkos komitetas aptars, kaip užtikrinti vienodą prieigą prie prieinamų ir saugių COVID-19 vakcinų.

Taip pat pirmadienį EP Žmogaus teisių pakomitečio ir EP delegacijos ryšiams su Baltarusija nariai aptars žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje po suklastotų šalies prezidento rinkimų bei masinių demonstracijų, kurias jėga malšina Aliaksandro Lukašenkos režimas. Posėdyje dalyvaus ir ekspertai iš Baltarusijos bei opozicijos įkurtos koordinacinės tarybos nariai – žmogaus teisių gynėjas Alesis Bialiackis, profesinių sąjungų atstovas Aliaksandras Jarašukas, žurnalistas Antonas Trafimovičius, studentų asociacijos atstovė Alana Gebremariam.

Penktadienį EP Aplinkos komitetas balsuos dėl teisiškai įpareigojančių ES klimato kaitos tikslų – tapti klimatui neutraliu žemynu 2050 m., taip pat dėl tarpinių klimato tikslų 2030-iesiems nustatymo.

Pirmadienį ir penktadienį taip pat vyks tarpinstitucinės derybos dėl ilgalaikio ES biudžeto ir atsigavimo fondo.

Europos Parlamento informacija.