Šią savaitę EP: darbuotojų teisės, CO2 tarša, B. Gates

Pirmadienį Piliečių laisvių komitetas balsuos dėl dviejų teisėkūros pasiūlymų, kurių tikslas yra pagerinti informacijos ir duomenų keitimąsi tarp skirtingų ES vidaus reikalų informacinių sistemų. Siekiama stiprinti ES išorės sienų apsaugą ir vidaus saugumą bei gerinti migracijos valdymą.

Trečiadienį Europos Parlamente Briuselyje lankysis „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas. Jis kartu su EP Vystymosi komiteto nariais ir ES diplomatijos vadove Federica Mogherini dalyvaus viešoje diskusiją apie inovacijų ir vystymosi ateitį Europoje. Diskusiją galite tiesiogiai stebėti nuo 17 val. Lietuvos laiku.

Ketvirtadienį EP Užimtumo komitetas balsuos dėl skaidrių ir nuspėjamų darbo sąlygų direktyvos, kuria siekiama nustatyti tam tikras minimalias darbuotojų teises visoje Sąjungoje.

Tą pačią dieną EP Aplinkos komiteto nariai balsuos dėl naujų privalomų į aplinką išmetamo anglies dvideginio mažinimo kvotų sunkiasvoriam transportui. Siūloma nustatyti 15 proc. išmetamo CO2 mažinimo tikslą iki 2025-ųjų, 30 proc. – iki 2030-ųjų.

Europos Parlamento informacija.