Šią savaitę EP: COVID-19 vakcinos, žiedinė ekonomika, migracija

Sausio 25–29 d. EP nariai aptars tolesnę COVID-19 vakcinų patvirtinimo procedūrą ir balsuos dėl savo pozicijos dėl ES žiedinės ekonomikos veiksmų plano.

Antradienį EP Aplinkos komiteto nariai kartu su Europos vaistų agentūros vadove Emer Cooke aptars tolesnę COVID-19 vakcinų patvirtinimo procedūrą, jų prieinamumą bei skirstymą Europoje. Tikimasi, kad šią savaitę Europos vaistų agentūra patvirtins kompanijos „AstraZeneca“ sukurtą vakciną.

Trečiadienį to paties komiteto nariai balsuos dėl savo pozicijos dėl ES žiedinės ekonomikos veiksmų plano. Juo siekiama paskatinti tvarių prekių gamybą, sumažinti atliekų kiekį, taip pat užtikrinti, kad ES turėtų gerai veikiančią aukštos kokybės antrinių žaliavų vidaus rinką.

Tą pačią dieną EP Piliečių laisvių komitetas aptars migrantų ir pabėgėlių padėtį Graikijos salose.

Taip pat trečiadienį EP Teisės reikalų komitetas balsuos dėl rekomendacijų dėl ES rinkoje veikiančių įmonių atsakomybės ir atskaitomybės. Europarlamentarai siekia, kad ES rinkoje veikiančios įmonės vykdytų įsipareigojimus žmogaus teisių, aplinkosaugos ir geros valdysenos srityse, taip pat stiprintų savo tiekimo grandinių atsekamumą.

Trečiadienio rytą Europos Parlamente bus minima Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena. Virtualią ceremoniją 11 val. Lietuvos laiku iš EP plenarinių posėdžių salės pradės EP pirmininkas David Sassoli.

Europos Parlamento informacija.