Šią savaitę EP: COVID-19, pabėgėliai, chemikalai

Paspartintas vakcinų kūrimas, parama pabėgėliams ir cheminių medžiagų vartojimas – tarp svarbiausių šios savaitės EP darbotvarkės klausimų.

Pirmadienį EP Aplinkos komiteto nariai kartu su už sveikatos apsaugą atsakinga eurokomisare Stella Kyriakides aptars ES vakcinų strategiją, kuria siekiama paspartinti COVID-19 vakcinų kūrimą. Ketvirtadienį koronaviruso pandemiją jie taip pats aptars su Pasaulio sveikatos organizacijos vadovu Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Antradienį EP Užimtumo komitetas balsuos dėl ES Užimtumo gairių atnaujinimo.

Ketvirtadienį EP Aplinkos komitetas aptars Cheminių medžiagų tvarumo strategiją, kuria siekiama sumažinti riziką, susijusią su cheminių medžiagų gamyba ir naudojimu.

Pirmadienį EP Biudžeto komiteto nariai diskutuos dėl ilgalaikio ES biudžeto ir ekonomikos atkūrimo plano. Antradienį EP pirmininkų sueiga šiuos klausimus aptars su EK pirmininke Ursula von der Leyen.

Trečiadienį EP Biudžeto komitetas taip pat balsuos dėl 100 mln. eurų ES paramos Sirijos pabėgėliams Jordanijoje ir Libane bei 485 mln. eurų paramos pabėgėliams Turkijoje remti.

Antradienį Europolo Europos kovos su terorizmu centro vadovas Manuel Navarrete EP Piliečių laisvių komiteto nariams pristatys 2020 m. ataskaitą dėl terorizmo padėties ir tendencijų ES.

Europos Parlamento infromacija.