Šią savaitę EP: „Brexit“, Holokausto atminimas

Sausio 27–31 d. EP nariai balsuos dėl JK išstojimo iš ES sutarties, vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumų ir minės 75-ąsias Aušvico išvadavimo metines.

Trečiadienį, likus dviem dienoms iki Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sausio 31 d., Europos Parlamentas balsuos dėl išstojimo sutarties. Neseniai priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamento nariai įspėjo, kad sprendimas bus priimtas atsižvelgus į piliečių teisių apsaugos garantijas po išstojimo.

Ketvirtadienį Europos Parlamentui EK vadovė Ursula von der Leyen pristatys Europos Komisijos darbo programą 2020 metams.

Trečiadienį Europos Parlamente Briuselyje bus minimos Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 75-osios metinės. Per Antrąjį pasaulinį karą nacių režimas nužudė daugiau negu 6 mln. Europos žydų, romų ir kitų persekiojamų grupių atstovų. Iškilminga ceremonija bus skirta visų Holokausto aukų atminimui.

Siekiant sumažinti elektroninių atliekų kiekį ir palengvinti vartotojų gyvenimą, EP ragina užtikrinti, kad mobiliųjų telefonų įkrovikliai tiktų visiems modeliams. Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos šia tema.

Nors vienodo užmokesčio už tokį patį darbą principas yra įtvirtintas ES sutartyje, bendras vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas ES tebėra 16 proc. ( Lietuvoje 15,2 proc.). Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl rezoliucijos, raginančios panaikinti šiuos skirtumus.

Šią savaitę Europos Parlamento nariai taip pat balsuos dėl rezoliucijos smerkiančios Indijos vyriausybės priimtą prieštaringai vertinamą pilietybės įstatymą, kuris neleidžia nuo religinių persekiojimų bėgantiems musulmonams reikalauti Indijos pilietybės.

Prieš gegužės mėnesį vyksiantį ES ir Vakarų Balkanų susitikimą Zagrebe, EP vadovas D. Sassoli kartu su Kroatijos ir Vakarų Balkanų parlamentų atstovais aptars ES plėtros klausimus.

Europos Parlamento informacija.