Šią savaitę EP: 2019 m. ES biudžetas, Sacharovo premija

Antradienį ir trečiadienį EP Biudžeto komiteto nariai balsuos dėl kitų metų ES biudžeto. Jie turėtų pasiūlyti stiprinti programas, kuriomis remiami moksliniai tyrimai, studentų mainai („Erasmus+“), darbo vietų kūrimas ir inovacijos, jaunimo užimtumas. Europarlamentarai pat balsuos dėl papildomo finansavimo kovai su klimato kaita, saugumo, migracijos bei pabėgėlių problemoms spręsti.

Ketvirtadienį bendrame Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetų bei Žmogaus teisių pakomitečio posėdyje bus oficialiai pristatyti pretendentai šių metų Sacharovo premijai už minties laisvę gauti. Atrinkti kandidatai bus paskelbti spalio 9 d.

Nuo ketvirtadienio iki penktadienio Europos Parlamente Briuselyje vyks dešimtasis Azijos ir Europos parlamentinės partnerystės susitikimas (ASEP). Jo metu EP nariai kartu su valstybių narių ir kitų šalių parlamentarais aptars klimato kaitos, migracijos, ekonomikos ir saugumo klausimus. Stebėkite tiesiogiai.

Parlamente taip pat vyks konferencija apie faktų tikrinimą. Jos metu šešios dešimtys šios srities profesionalių, atstovaujančių didžiajai daliai ES valstybių, Parlamento nariai ir ekspertai aptars faktų tikrinimo rinkimų metu iššūkius ir galimybes. Konferencija rengiama artėjant Europos Parlamento rinkimams, kurie vyks kitų metų gegužę. Ją atidarys EP vadovas A. Tajani ir už skaitmeninę ekonomiką ir skaitmeninės visuomenės reikalus atsakinga eurokomisarė Mariya Gabriel, galėsite stebėti tiesiogiai internetu nuo 10 val. Lietuvos laiku.

Europos Parlamento informacija