Sausio 9-13 d. Parlamente: pabėgėliai, robotai, eurokomisaras Günther Oettinger

Sausio 9–13 d. europarlamentarai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Trijų komitetų nariai vertins eurokomisaro Günther Oettinger pasirengimą eiti naujas pareigas biudžeto ir žmogiškųjų išteklių srityje. Savo ruožtu Piliečių laisvių komiteto nariai aptars pabėgėlių padėtį Europoje, o Teisės komitetas balsuos dėl siūlymų sukurti robotikos srities taisykles.


Biudžeto, Biudžeto kontrolės ir Teisės reikalų komitetų nariai pirmadienio vakarą kartu su Güntheriu Oettingeriu aptars jo pasirengimą perimti su biudžetu ir žmogiškaisiais ištekliais susijusias pareigas iš atsistatydinusios eurokomisarės Kristalinos Georgievos.


Ketvirtadienį Piliečių laisvių komitetas aptars ES ir Turkijos susitarimo dėl pabėgėlių įgyvendinimą bei įvertins pabėgėlių perkėlimo ES situaciją. Susitikimo metu komiteto nariai taip pat išklausys Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro (JTVPK) Europos biuro vadovo Vincent Cochetel rekomendacijas dėl geresnės pabėgėlių apsaugos ES šalyse.


Padidėjęs robotų ir dirbtinio intelekto naudojimas paskatino Europos Parlamentą aptarti žmogaus ir mašinos santykių reguliavimo galimybes ir iššūkius bei parengti konkrečius pasiūlymus šia tema Europos lygiu. Ketvirtadienį Teisės reikalų komitetas balsuos dėl siūlymų sukurti robotikos srities taisykles, susijusias su privatumo apsauga, atsakomybe, elgesio kodeksu ir pan.


Ketvirtadienį Piliečių laisvių ir Teisės reikalų komitetai išklausys Maltos vyriausybės atstovus, kurie pristatys šalies pirmininkavimo ES prioritetus ateinančių 6 mėnesių laikotarpiui.


Šią savaitę EP nariai taip pat aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai Strasbūre, kurios metu bus renkamas naujas Parlamento vadovas.

 

Europos Parlamento informacija.