Sausio 23–27 d. Parlamente: CETA, atliekų mažinimas

Sausio 23–27 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Tarptautinės prekybos komiteto nariai balsuos dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimo (angl. CETA) ratifikavimo. Savo ruožtu Aplinkos komitetas balsuos dėl atliekų mažinimo ir tausesnio išteklių naudojimo uždavinių.


Antradienį Tarptautinės prekybos komitetas balsuos dėl Išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo tarp ES ir Kanados (angl. CETA) ratifikavimo. Tam, kad šis susitarimas įsigaliotų, reikalingas EP narių sutikimas. Prieš balsavimą komitete, pirmadienio vakarą, į klausimus šia tema atsakys EP pranešėjas Artis Pabriks (Europos liaudies partija, Latvija). Interviu galite stebėti tiesiogiai EP „Facebook“ paskyroje 18 val. Lietuvos laiku.


Mažiau nei pusė ES komunalinių atliekų šiuo metu yra perdirbamos arba kompostuojamos ir beveik trečdalis jų vis dar yra šalinamos sąvartynuose. Antradienį Aplinkos komiteto nariai balsuos dėl ambicingesnių ES atliekų mažinimo tikslų.


Po praėjusią savaitę vykusių EP vadovybės rinkimų, kurių metu buvo išrinktas naujas Parlamento pirmininkas, 14 jo pavaduotojų ir 5 kvestoriai, šią savaitę EP nariai rinks naujus EP komitetų pirmininkus bei jų pavaduotojus.


Sausio 27–ąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Pagerbimo ceremonija Europos Parlamente Briuselyje, kurioje kalbės naujai išrinktas EP pirmininkas Antonio Tajani, vyks trečiadienį.

 
Europos Parlamento informacija.