Rugsėjo 25-28d. EP: biudžetas, kova su mokesčių slėpimu ir sukčiavimu

Pirmadienį Ekonomikos komiteto nariai kartu su Europos centrinio banko vadovu Mario Draghi aptars dabartinę ES ekonomikos padėtį ir bendrosios pinigų politikos įgyvendinimą.

Savo ruožtu trečiadienį EP nariai balsuos dėl 2018 m. ES biudžeto. Europarlamentarai siekia padidinti mokslinių tyrimų programų finansavimą ir skirti daugiau lėšų kovai su jaunimo nedarbu.

Antradienį „Panamos dokumentų“ skandalą tiriantis EP komitetas išklausys FIFA, UEFA ir Futbolo agentų asociacijos atstovus. Diskusijoje, kurioje taip pat dalyvaus vienas iš žurnalistų, atskleidusių futbolininkų mokesčių slėpimo schemą, bus aptartas futbolininkų perėjimo į kitą klubą (angl. transfers) skaidrumas, futbolo klubų finansavimo ir už žaidėjų asmens atvaizdo panaudojimą gautų pajamų klausimai.

Ketvirtadienį Piliečių laisvių komiteto nariai balsuos dėl sprendimo įsteigti Europos prokuratūrą. Nepriklausomas ES prokuroras bus įgaliotas tirti ES biudžetui poveikio turinčias baudžiamąsias bylas (pvz., korupcijos ar sukčiavimo naudojant ES lėšas arba tarpvalstybinio sukčiavimo PVM) ir vykdyti su jomis susijusį baudžiamąjį persekiojimą.

Ketvirtadienį EP pirmininkas A. Tajani ir politinių frakcijų vadovai aptars derybų dėl JK pasitraukimo iš ES pažangą.

Trečiadienį, rugsėjo 27 d., Parlamente vyks aukšto lygio konferencija, kurioje bus diskutuojama apie turizmo sektoriaus galimybes ir iššūkius. EP vadovo Antonio Tajani iniciatyva organizuojama konferencija vyks 14.30–19.30 val. Transliaciją internetu (su vertimu žodžiu) galėsite stebėti 15.30–19.30 val. Lietuvos laiku.

 

Europos Parlamento informacija.