Rugpjūčio 28-31d. Parlamente: „Brexit“, kancerogenai, kiaušinių skandalas

Trečiadienį Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas išklausys EP koordinatorių JK išstojimui iš ES, Guy Verhofstadt, kuris pristatys JK pasitraukimo iš ES derybų eigą. Pagrindinis dėmesys bus skirtas darbo ir socialinei politikai.

Trečiadienį Biudžeto komitetas balsuos dėl finansinių lėšų mobilizavimo žemės drebėjimų paveiktiems Italijos regionams atkurti. Iš ES solidarumo fondo planuojama skirti iki šiol didžiausią vienkartinę išmoką – 1,2 mlrd. eurų. Europarlamentarai taip pat siekia skirti papildomus 500 mln. eurų kovai su jaunimo nedarbu.

Šių metų birželį Europos Parlamentas pasiekė preliminarų susitarimą su Taryba dėl naujos direktyvos, skirtos apsaugoti darbuotojus nuo kancerogenų poveikio darbo vietoje. Balsavimas šiuo klausimu EP Užimtumo ir socialinių reikalų komitete vyks trečiadienį.

Milijonai kiaušinių buvo pašalinti iš prekybos centrų daugiau nei keliose Europos šalyse, kai paaiškėjo, kad kai kurie jų buvo užteršti potencialiai kenksmingu insekticidu – fipronilu. Ketvirtadienį Žemės ūkio komitetas kartu su Komisijos atstovais aptars šio skandalo pasekmės maisto grandinei.

Ketvirtadienį Visuomenės sveikatos komitetas balsuos dėl naujų maisto produktų pakaitalų ženklinimo taisyklių.

 

Europos Parlamento informacija.