Netrukus EP sesijoje: Ukraina, energetika, maisto sauga, tarptinklinis ryšys

Kovo 23–24 d. plenarinės sesijos Briuselyje metu EP nariai diskutuos dėl ES energetikos ir maisto saugos strategijų bei organizuos solidarumo su Ukraina dienas.

Solidarumo su Ukraina dienos


Norėdamas išreikšti palaikymą, Europos Parlamentas šią savaitę organizuoja solidarumo su Ukraina dienas, kurių metu vyks debatai su Ukrainos parlamento pirmininku Ruslanu Stefančiuku, Ukrainos ambasadoriumi ES Vsevolodu Chentsovu ir 2017 m. Sacharovo premijos laureatu Lorent Saleh.

Energetikos nepriklausomybė


Ketvirtadienį EP nariai kartu su ES Taryba ir Komisija diskutuos dėl „RePowerEU“. Šios strategijos tikslas – iki 2030 m. ES padaryti nepriklausoma nuo Rusijos iškastinio kuro, pradedant nuo dujų. Strategijoje taip pat pateikiamos priemonės kovai su išaugusiomis energijos kainomis ir dujų atsargų papildymui kitai žiemai.

Maisto saugos užtikrinimas


Trečiadienį EP aptars skubaus ES veiksmų plano dėl maisto saugos ES ir už jos ribų poreikį.

Tarptinklinio ryšio duomenų mokesčiai


Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl tarptinklinio ryšio teisės aktų pratęsimo ateinantiems dešimčiai metų. Tai suteiktų europiečiams galimybę ir toliau skambinti, siųsti žinutes ir naudoti mobiliojo ryšio duomenis visoje ES be papildomų mokesčių.

ES aukščiausiojo lygio susitikimas


Prieš kovo 24–25 d. vyksiantį pavasario ES viršūnių susitikimą, kuriame dėmesys bus skiriamas karui Ukrainoje, koronavirusui ir ekonomikos atsigavimui, EP nariai išsakys savo prioritetus. Susitikime prie ES lyderių prisijungs JAV prezidentas Joe Bidenas.

Konferencija dėl Europos ateities


Kovo 25–26 d. Strasbūre vyks penktoji Konferencijos dėl Europos ateities plenarinė sesija. Stebėkite tiesiogiai.

 

Europos Parlamento informacija.