Netrukus EP sesijoje: skaitmeninis žaliasis pažymėjimas, ES ir JK santykiai

Balandžio 26–29 d. EP nariai išdėstys savo poziciją dėl skaitmeninio žaliojo pažymėjimo ir balsuos dėl prekybos ir bendradarbiavimo sutarties su Jungtine Karalyste ratifikavimo.

Trečiadienį EP nariai išdėstys savo poziciją dėl skaitmeninio žaliojo pažymėjimo, kurio paskirtis — palengvinti kelionių po Europos Sąjungą atnaujinimą. Jie taip pat balsuos dėl savo pozicijos, kuri leistų pradėti derybas su ES Taryba.

ES investicijos bus labai svarbios atgaivinant Europos ekonomiką po pandemijos. EP nariai balsuos dėl finansavimo, kuris padėtų puoselėti ekologišką, skaitmeninę ir atsparią ES nuo dabar iki 2027 m. Tarp programų:„Europos Horizontas“, LIFE, „Skaitmeninė Europa“, ES civilinės saugos mechanizmas.

Europarlamentarai taip pat balsuos dėl 2021–2027 metų Europos gynybos fondoES kosmoso programos, spręs dėl lankstesnio Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo ir bendrosios rinkos programos finansavimo.

Antradienį EP balsuos dėl ES ir Jungtinės Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo, kuris nustatys šalių santykius po „Brexit“.

Trečiadienį europarlamentarai aptars, o ketvirtadienį balsuos dėl atnaujintų traukinių keleivių teisių taisyklių. Šalia geresnės keleivių apsaugos atidėjus ar atšaukus reisą, naujosios taisyklės taip pat pagerins neįgaliųjų galimybes keliauti traukiniais, be to, įpareigos sudaryti sąlygas keleiviams vežtis dviračius.

Ketvirtadienį EP nariai ketina pritarti naujoms taisyklėms, kurios užkirstų kelią teroristinio turinio sklaidai internete. EP siekia, kad teroristinis turinys būtų pašalintas per valandą.

Trečiadienį europarlamentarai kartu su ES diplomatijos vadovu Josep Borell aptars Aleksejaus Navalno padėtį, Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos bei Čekijos ir Rusijos diplomatinį konfliktą.

Daugiau informacijos apie savaitės darbotvarkę rasite sesijos apžvalgoje ir videoreportaže viršuje.

Europos Parlamento informacija.