Netrukus EP sesijoje: nauja Komisija, klimato krizė, ES biudžetas

Lapkričio 25–28 d. EP nariai Strasbūre balsuos dėl naujos Europos Komisijos, 2020 m. ES biudžeto ir paskelbs 2019 m. LUX kino apdovanojimo laimėtoją.

Pasibaigus kandidatų į ES komisarus vertinimui, europarlamentarai lapkričio 27 d. balsuos, ar pritarti naujosios Europos Komisijos paskyrimui. Jei bus patvirtinta, naujoji Europos Komisija oficialiai pradės darbą gruodžio 1 d.

Pirmadienį EP diskutuos dėl COP25 ir ekstremalių iššūkių kovos su klimato kaita bei aplinkosaugos srityse. Dėl šių dviejų klausimų atskirai bus balsuojama ketvirtadienį. EP siekia, jog įgyvendindama Paryžiaus klimato susitarimą Europos Sąjunga iki 2050-ųjų taptų neutralaus poveikio klimatui ekonomika.

Trečiadienį EP nariai tvirtins kitų metų ES biudžetą. 2020 m. biudžete, dėl kurio lapkričio 18 d. buvo sutarta su Taryba, siekiama skirti daugiau lėšų kovai su klimato kaita, moksliniams tyrimams, infrastruktūrai ir jaunimo užimtumui.

Antradienį EP apdovanos 2018 m. metų Sacharovo premijos laureatą Olegą Sencovą, Sacharovo premija Ukrainos režisieriui ir Krymo aktyvistui Olegui Sencovui paskirta praėjusiais metais, tačiau jis negalėjo atvykti jos atsiimti, kadangi buvo įkalintas Rusijoje už tariamą teroro aktų organizavimą.

Trečiadienį EP pirmininkas David Sassoli iškilmingai paskelbs ir pasveikins 2019 m. LUX kino apdovanojimo laimėtoją. Europos Parlamento LUX apdovanojimas kasmet teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Europos Parlamento pastatas Strasbūre lapkričio 25 d. nušvis oranžine spalva. Pirmadienį EP nariai taip pat diskutuos apie Stambulo konvenciją ir kitas kovos su smurtu dėl lyties priemones.

Europos Parlamento informacija.