Netrukus EP sesijoje: ES skaitmeninis COVID pažymėjimas, biologinės įvairovės strategija ir LUX apdovanojimas

Birželio 7–10 dienomis vyksiančios plenarinės sesijos metu EP balsuos dėl ES skaitmeninio COVID pažymėjimo, biologinės įvairovės strategijos ir paskelbs LUX kino apdovanojimo laimėtoją.

EP nariai siekia patvirtinti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, kuris turėtų palengvinti laisvą judėjimą ES pandemijos metu. Diskusija vyks antradienį, o rezultatai bus paskelbti trečiadienį.

Trečiadienį iškilmingos ceremonijos Strasbūre metu EP pirmininkas David Sassoli paskelbs LUX Europos publikos kino apdovanojimo laimėtoją. Jis bus išrinktas iš trijų nominuotų filmų, atsižvelgus į EP narių ir Europos piliečių balsus.

Pirmadienį EP nariai diskutuos, o antradienį balsuos dėl naujos 2030 metų biologinės įvairovės strategijos. Vienas iš strategijos tikslų yra apsaugoti 30 proc. ES žemės ir jūrų zonos. Strategijoje taip pat raginama imtis skubių veiksmų siekiant sumažinti bičių ir kitų apdulkinančių vabzdžių nykimą.

Antradienį EP nariai kartu su ES diplomatijos vadovu Josep Borrell diskutuos dėl ES atsako į Baltarusijos prievarta nutupdytą lėktuvą ir žurnalisto Ramano Pratasevičiaus įkalinimą. Balsavimas dėl rezoliucijos vyks ketvirtadienį.

Trečiadienį EP nariai balsuos ar teikti prašymą Pasaulio prekybos organizacijai dėl intelektinės nuosavybės teisių į vakcinas nuo COVID-19 atsisakymo.

Antradienį Parlamento nariai diskutuos ir balsuos dėl 79,5 mlrd. eurų Globalios Europos fondo steigimo. Siekiama investuoti į vystymą ir tarptautinį bendradarbiavimą kaimyninėse šalyse ir už jų ribų, taip skatinant ES žmogaus teisių ir demokratijos vertybes.

Trečiadienio popietę EP nariai aptars, kaip pritaikyti 2020 metais priimtus teisės aktus dėl ES fondų paskirstymo ES valstybėms, atsižvelgiant į teisės viršenybę ir ES vertybes. Dėl rezoliucijos EP nariai balsuos ketvirtadienį.

EP taip pat siekia patvirtinti naują Europos socialinio fondo programą, kurios biudžetas yra 88 mlrd. eurų. Šia programa siekiama mažinti nedarbo lygį ir vaikų skurdą, taip pat spręsti socialines ir ekonomines COVID-19 pandemijos pasekmes.

Taip pat darbotvarkėje:

Europos Parlamento informacija.