Netrukus EP sesijoje: ES ir Vietnamas, dirbtinis intelektas, ES ir JK

Vasario 10–13 d. EP nariai Strasbūre aptars derybas dėl būsimų ES ir Jungtinės Karalystės santykių ir balsuos dėl ES ir Vietnamo prekybos susitarimo.

Trečiadienį Europos Parlamentas balsuos dėl ES ir Vietnamo laisvosios prekybos sutarties. Patvirtinus šį susitarimą per dešimtmetį būtų panaikinti beveik visi esami prekybos tarifai.

Tą pačią dieną jie balsuos dėl rezoliucijos, kurioje išdėstys savo poziciją dėl plačios apimties naujos ES ir Jungtinės Karalystės partnerystės.

Pirmadienį EP nariai aptars dirbtinio intelekto keliamus iššūkius, o trečiadienį balsuos dėl rezoliucijos, kurioje numatytos priemonės ES vartotojams apsaugoti.

Prieš vasario 20 d. vyksiantį Europos Vadovų Tarybos susitikimą, trečiadienį europarlamentarai diskutuos dėl daugiamečio ES biudžeto prioritetų.

Antradienį Parlamentas svarstys ES lyčių lygybės prioritetus, o trečiadienį balsuos dėl rezoliucijos, raginančios parengti ES strategiją prieš moterų lyties organų žalojimą pasaulyje.

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos, raginančios įvesti privalomą ES naminių gyvūnų registravimo sistemą bei ES mastu reglamentuoti didelio masto komercines veisimo įmones.

Pirmadienį EP aptars naujus pasiūlymus, kaip ES plėtros politika galėtų būti efektyvesnė ir dinamiškesnė. Praėjusiais metais diskusijos dėl stojimo derybų su Šiaurės Makedonija ir Albanija pradžios atsidūrė aklavietėje.

Europos Parlamento informacija.